Jak wybrać dobrą firmę kurierską w trzech krokach

W dzisiejszych czasach do nadania paczki nie jest już konieczne stanie w długiej kolejce na poczcie. Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich, które starają się dopasować swoją ofertę do wymagań klientów. Dostawy w niestandardowych godzinach, samodzielny odbiór z paczkomatu czy też nawet nadanie paczki bez wychodzenia z domu to zaledwie kilka z propozycji. Sprawdź, jak wybrać najlepszego kuriera.

Krok 1: Porównaj cenniki

W większości przypadków o wyborze firmy kurierskiej decyduje cena i oferowany w jej ramach zakres usług. Na stronie www.kurierovo.pl można  zapoznać się ze szczegółowymi cennikami najpopularniejszych kurierów. Zebranie takich informacji w jednym miejscu może znacząco ułatwić i przyspieszyć podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług konkretnej firmy. Nie zawsze najniższa cena za samą wysyłkę jest jednak tą najatrakcyjniejszą.

Warto zastanowić się, czy na przykład za niewielką opłatą dodać ubezpieczenie przesyłki. Ponadto wiele firm ma dodatkową opłatę za płatność za pobraniem, dostawę do rąk własnych lub doręczenie paczki do określonej godziny. Na cenę ma wpływ oczywiście także waga przesyłki. Różnice pomiędzy poszczególnymi firmami w kosztach za wysłanie paczki o tej samej wadze mogą wynieść nawet kilka złotych.

Krok 2: Zapoznaj się z usługami dodatkowymi

Nie zawsze jednak najniższa cena za samo wysłanie paczki powinna mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kuriera. Czasami może się okazać, że firma z najtańszym kosztem dostawy paczki o wadze 1 kg nie oferuje zbyt wielu dodatkowych usług lub są one znacznie droższe niż u konkurencji. Najszybciej oferty działających na polskim rynku firm można porównać na stronie firmy Kurierovo.pl.

Przykładowo nie wszyscy kurierzy realizują zlecenia dotyczące dostawy palet. Standardem jest natomiast śledzenie paczek, czyli możliwość sprawdzenia lokalizacji przesyłki po wpisaniu jej numeru identyfikacyjnego. W ten sposób można dowiedzieć się, czy wysłany prezent jest już w miejscowości odbiorcy. Ponadto w wielu przypadkach warto rozważyć ubezpieczenie przesyłki, które zazwyczaj kosztuje naprawdę niewiele.

Krok 3: Znajdź opinie o firmie

Internet w dzisiejszych czasach działa jak wyrocznia – złe opinie o firmie mogą skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług. W serwisie Kurierovo.pl można znaleźć tylko najlepiej ocenianych kurierów, którzy cieszą się największą popularnością na polskim rynku. Z usług firmy InPost, DHL, FedEx czy też UPS korzystają miliony osób. Przy tak rozwiniętej działalności pojawiają się oczywiście pojedyncze negatywne recenzje.

Jeśli jednak wśród tysięcy dobrych ocen znajdzie się kilka gorszych, to jedynie świadczy o wiarygodności opinii. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku mniej znanych, małych firm dochodzenie swoich praw często bywa dość problematyczne np. w przypadku zaginięcia nieubezpieczonej przesyłki. Z tego powodu warto sprawdzić nie tylko opinie o punktualności, ale także te dotyczące obsługi klienta i rozwiązywania problematycznych sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here