Moda na bycie fit sprawiła, że kluby fitness przeżywają oblężenie. Panie i panowie coraz chętniej zapisują się na zajęcia, które mają im pomóc utrzymać piękną sylwetkę. Taki stan rzeczy spowodowała, że kluby proponują coraz to nowsze zajęcia fitness. Ich cele są tak różnorodne, a  opisy tak skomplikowane, że nie raz ciężko wybrać te, które są dostosowane do własnych potrzeb i możliwości fizycznych. Jeśli nie wiesz jakie zajęcia fitness wybrać, sprawdź nasze podpowiedzi.

Zajęcia fitness mają cel

Myślisz, że każde zajęcia fitness są takie same i mają taki sam cel. Myślisz się. Różnią się od siebie zestawem wykonywanych ćwiczeń, a przez co też mają różne cele. Zajęcia w klubach fitness mogą więc być nastawiona na odchudzanie, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji i wydolność organizmu czy też wzmocnienie ciała. Przy wyborze aktywności, na jaką się zapiszesz, warto zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy i dopasować do tego zajęcia.

na jakie zajecia fitness sie zapisac

Jak wybrać zajęcia fitness dopasowane do swoich potrzeb?

Jeśli określiłaś już cel zajęć fitness, przychodzi pora na przejrzenie ofert klubów fitness. Przeglądając propozycje aktywności, zwróć uwagę na nazwy i opisy zajęć. Niektóre kluby uzupełniają te dane i informacje dla kogo są dedykowane dane zajęcia, jaki stopień kondycji należy posiadać, jeżeli chce się w nich uczestniczyć oraz jaka jest ich trudność. W przypadku, jeżeli wcześniej nie ćwiczyłaś, najlepiej jest wybrać podstawy poziom zajęć fitness  i rozpocząć od tych nastawionych na ogólne poprawienie kondycji i rozciągniecie ciała. Zajęciami fitness, które realizują ten cel, są pilates lub stretching. Jeżeli oczekujesz, że zajęcia fitness pomogą ci schudnąć, wybierz te nastawione na spalanie tłuszczu, np. step, fat burning czy ABT. Możesz też skorzystać z zajęć, które pozwolą na wyciszenie i odprężenie, takie jak joga. Ciekawa alternatywa są również zajęcia taneczne, jednak wymaga ono dużej sprawności fizycznej i siły. Zajęcia taneczne w klubach fitness to np. zumba, funky dance czy latin dance.

Jeżeli nie jestem pewna, czy wybrane zajęcia przypadną ci do gustu i czy dasz sobie radę z ćwiczeniami, warto udać się na konsultacje do klubu fitness i dopytać o szczegóły oferty. Wiele siłowni oferuje również możliwość darmowego przetestowania zajęć fitness. Wtedy pierwsza wizyta jest gratisowa. Jeżeli jest to dla ciebie za mało kup otwarty karnet na tydzień i chodź na wszystkie zajęcia, sprawdzając, które są tymi dobrymi dla ciebie. Raczej nie inwestuj od razu w miesięczny czy półroczny karnet na zajęcia, bez ich wcześniejszego sprawdzenia.

jak wybrac zajcia fitness

Pamiętaj też, że zajęcia zajęciom na równe. W różnych klubach te same aktywności mogą wyglądać zupełnie inaczej. Duże znaczenie ma również osoba prowadzącego ćwiczenia i jego podejście do uczestniczek zajęć fitness. Dlatego też polecamy wybranie się na kilka tych samych zajęć do różnych klubów  fitness lub przetestowanie zajęć z różnymi prowadzącymi w ramach jednej siłowni. Zajęcia fitness dobrze jest również dobrać do swojego temperamentu. Uwzględnienie tych cech pozwoli ci, nie zniechęcić się do ćwiczeń i nie stracić entuzjazmu.

Fitness dla przyjemności

Zapisując się na fitness, pamiętaj, że ćwiczenia mają być dla ciebie przyjemnością i rozrywką. Zmuszanie się do chodzenia na zajęcia fitness sprawi, że szybko z nich zrezygnujesz. Wybierz więc te zajęcia fitness, które będą sprawiać ci radość i na których będziesz dobrze się bawić, a przy okazji realizować swoje cele.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here