Jak wylogować się z Gmaila?

Konto Gmail jest profilem uniwersalnym, bowiem nie służy jeno wyłącznie do odbioru wiadomości email. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby połączyć z nim wszystkie funkcjonalności, które są nam potrzebne na telefonie lub tablecie. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na wpisywanie danych dostępowych. Należy jednak pamiętać o drugiej stronie tej sytuacji. Każda połączona aplikacja wyświetli nam rekordy i wszelkie osiągi, które są przypisane do danego konta uniwersalnego. Dlatego w niektórych sytuacjach może okazać się to problemowe – szczególnie wtedy, gdy chcemy skorzystać z innego profilu. Wtedy wydaje się niezbędne skorzystanie z kilku porad, dzięki którym dowiemy się, jak wylogować się z Gmaila.

Wbrew pozorom nie jest to czynność zbyt trudna. Jeżeli korzystamy z tabletu lub telefonu opartego na systemie Android, wystarczy wejść w ustawienia. To właśnie tam wyświetlają się zakładki umożliwiające konfigurację urządzenia. Wybieramy tą, która bezpośrednio odnosi się do konta. Wtedy też należy przytrzymać ten przycisk i wybrać opcję wylogowania. Ważne jest jednak, że na niektórych systemach operacyjnych wariant ten może być nieosiągalny. Wtedy możliwe jest skorzystanie z dwóch pozostałych środków zaradczych. Pierwszym z nich jest takie skonfigurowanie tabletu lub telefonu, aby doszło do przywrócenia ustawień fabrycznych. Jak wiadomo, może się to wiązać z pewnymi niedogodnościami praktycznymi. Na ogół jednak jest to skuteczne rozwiązanie, które umożliwia rychłe rozwiązanie problemu. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością utraty niektórych danych.

Jeżeli okaże się, że przedstawiony wyżej sposób jest nieskuteczny, niezbędny może okazać się format dysku. Jest to swoista ostateczność, lecz jeżeli zależy nam na zmianie używanego adresu na tyle, że jesteśmy gotowi na ten krok, należy go uczynić. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zainstalowanie od nowa wszystkich aplikacji i połączenie ich z innym kontem Gmail. Dzięki temu wszelkie rekordy trafiają już na nowy profil.

www.sfora.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wystawić fakturę?
Następny artykułJak zrobić popcorn?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here