Jak zrobić idealne zdjęcia selfie?

Choć jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o tym trendzie, dziś nie ma chyba osoby, która by nie wiedziała, co to jest. Mowa oczywiście o selfie, czyli zdjęciach, które robisz sobie sama przednim aparatem telefonu. Jak zrobić to idealne, które uświetni instagramowy profil niczym wisienka na torcie? Oto kilka porad, dzięki którym staniesz się królową selfie!

Przygotuj sprzęt

Zanim przystąpisz do robienia selfie, upewnij się, że Twój aparat jest gotowy – w pełni sprawny i posiadający wystarczającą rozdzielczość do tego, by efekt końcowy spełnił Twoje oczekiwania. Ostatnim hitem mody są również tzw. selfie sticki, czyli teleskopowe kijki, na których mocujesz telefon i które służą Ci niejako za przedłużenie ręki. Co zyskasz, sięgając po takie akcesorium? Przede wszystkim wygodę oraz większe pole widzenia obiektywu. Możesz więc zrobić selfie nie tylko sobie, lecz również całej grupie swoich znajomych – na pamiątkę!

Ustal, który profil wygląda lepiej

Uwierz nam na słowo, że idealnie symetryczna twarz to prawdziwa rzadkość. Dlatego też jeden z Twoich profili będzie wyglądać na zdjęciach o wiele lepiej niż drugi. Jak ustalić, który jest lepszy? Metodą prób i błędów. Zrób próbne zdjęcia prawego i lewego profilu, a następnie je porównaj i wybierz ten, który prezentuje się korzystniej. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy będziesz robić selfie!

selfie

Makijaż? A może dobry filtr?

Zależy Ci na naturalnie wyglądającym zdjęciu, bez robienia ciężkiego makijażu, lecz nie chcesz, by było na nim widać nierównomierny koloryt cery czy inne niedoskonałości? Spokojnie – w końcu od czego są filtry w aparacie? Nowoczesne telefony posiadają mnóstwo specjalnych, portretowych efektów, z których możesz skorzystać. Zawsze możesz też postawić na darmowe aplikacje z dodatkowymi filtrami. Jest ich na tyle dużo, że z pewnością znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko. Do wyboru, do koloru!

Zadbaj o stonowane tło

A teraz coś, o czym zapomina większość pań, czyli tło zdjęcia. Nie sposób zrobić dobrego selfie, jeśli jego tło będzie zupełnie nieprzemyślane – zbyt kontrastowe albo chaotyczne. W końcu odbiorca zdjęcia ma się skupić na Tobie, a nie na zabałaganionym pokoju, który znajduje się za Twoimi plecami. Wybierz więc jasne, gładkie tło – np. czystą ścianę, na której nic nie ma. Selfie od razu wygląda bardziej profesjonalnie!

zdjęcia

Zrezygnuj z flesza

Mocno strumień bardzo jasnego światła uderzający prosto w oczy? Nie sposób nie zmrużyć oczu! Jeśli nie chcesz, aby każde zdjęcie przedstawiało Twój zmarszczony grymas, lepiej wyłącz lampę błyskową w aparacie przed przystąpieniem do pracy. Jeśli z kolei warunki nie pozwalają na robienie selfie bez dodatkowego oświetlenia, lepiej od razu odpuść i zaczekaj aż będą Ci sprzyjać. W końcu nic nie prezentuje się na zdjęciach tak jak naturalne światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here