Jak zrobić popcorn?

Prażona kukurydza stanowi nie lada przysmak dla ludzi w każdym wieku. Szczególnie lubią ją dzieci, którzy ochoczo zamawiają ją w kinie razem z orzeszkami w słonym karmelu oraz z innymi dodatkami. Trzeba przyznać, że moda na jej jedzenie przybyła do nas z Ameryki Północnej. To właśnie w tym kraju odkryto pierwsze plantacje kukurydzy. Zaznacza się, że roślina ta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim jest bogatym źródłem witaminy A, która odpowiada za proces widzenia i jest niezbędna w procesie przemiany materii. Dlatego każdy powinien spożywać jak największą ilość tego produktu zbożowego

Osoby w średnim wieku oraz emeryci często nie wiedzą, jak zrobić popcorn. Wskazać należy, że istnieją różne sposoby jego przyrządzania. I tak najczęściej możemy nabyć popcorn w specjalnych saszetkach do mikrofali. W takiej sytuacji wystarczy rozpakować opakowanie i włożyć jego zawartość do kuchenki mikrofalowej na kilka minut. Wtedy należy dokładnie liczyć odstęp czasowy, jaki następuje pomiędzy dźwiękiem pękających ziaren. Jeżeli będzie on dłuższy niż pięć sekund, należy zaniechać dalszego podgrzewania. Wyjęty z mikrofali popcorn można z powodzeniem przesypać do miski i nadaje się on do szybkiego spożycia.

Ziarna kukurydzy można oczywiście prażyć również w garnku. Potrzebny jest nam jednak produkt innego typu, bowiem wskazane wyżej saszetki przeznaczone są jeno do mikrofali. Nie ma na szczęście z tym większego problemu, ponieważ kukurydza do prażenia w garnku jest dostępna w każdym sklepie. W naczyniu do gotowania należy umieścić trzy łyżki oleju. Następnie podgrzewa się go lekko, po czym wsypuje zawartość opakowania. Należy je dobrze przykryć, bowiem pękające ziarna kukurydzy będą wystrzeliwały ku górze. W sytuacji, gdy prażona kukurydza nie będzie wydawała dźwięków pękania poszczególnych ziaren, należy garnek odłożyć na bok. Po upływie chwili przysmak jest gotowy do spożycia. Oczywiście należy pamiętać o tym, że prażoną kukurydzę należy posolić w celu nadania lepszych walorów smakowych.

www.zapasczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here