Przy wyborze fryzury nie powinnyśmy kierować się tylko tym, że bardzo podoba nam się ona w gazecie. Musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę to, aby wybrany rodzaj fryzury był odpowiedni dla rodzaju twarzy i karnacji. Bardzo ważne jest to jaki kształt twarzy posiadamy. Dzięki temu, że będziemy to wiedziały, to będziemy mogły wybrać fryzurę odpowiednią dla nas. Pozwoli nam to na zakrycie nie doskonałości a także na uwydatnienie atutów z nią związanych. W przypadku fryzur dedykowanych do okrągłej twarzy, bezwzględnie należy unikać tych, które kończą się na linii szczęki. Nie wskazane są również boby z krótkimi grzywkami, które przecinając twarz w poprzek, potęgują wrażenie szerszej twarzy.

Twarz okrągła

Twarz okrągła ma duże i szerokie oczy. Część policzkowa pełna, usta słabo zaznaczone wydają się za duże. Okrągła twarz wymaga zastosowania zabiegu, który nieco ją wydłuży. Twarz okrągła:

 • niemal tak samo szeroka i długa,
 • szczęka bez wyraźnych kantów,
 • zaokrąglona nasada włosów,
 • zaokrąglony podbródek,
 • pełne policzki,
 • brak zarysowanych kości policzkowych.

Atuty i mankamenty okrągłej twarz

jaka fryzura do okrągłej twarzyPo pierwsze, odradzane są wszystkie fryzury do twarzy okrągłej, które kończą się na wysokości kości policzkowych, ponieważ akcentują ich szerokość. Złym rozwiązaniem jest również prosta grzywka, która z kolei podkreśli szeroką linię czoła. Najlepszym rozwiązaniem będą tu włosy półdługie i długie bez zdecydowanych różnic w długości, które wysmuklą naszą twarz. Dodatkowo powinnyśmy wiedzieć, że elementem kobiet posiadających okrągłą buzię powinna być obcięta na bok grzywka, najlepiej lekko pocieniowana. Kobiety o okrągłej twarzy powinny unikać wszelkiego rodzaju cięć, którego kończą się na linii podbródka; niewskazane są również krótkie, gładkie fryzury, symetryczne przedziałki czy odsłonięte czoło. Inaczej nasz twarz będzie wyglądała na jeszcze szerszą, a przecież chcemy ją wyszczuplić. Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać aby nie wybierać zbyt krótkiej fryzury. Najlepiej będziesz wyglądać z półdługimi włosami do ramion lub dłuższymi. I tej podstawowej zasady musimy się trzymać. Zalecane są następujące fryzury do twarzy okrągłej:

 • cięcia krótkie, asymetryczne, sięgające do policzków,
 • fryzury proste, sięgające do wysokości ust,
 • cięcia asymetryczne, krótkie, zaczesane do góry,
 • fryzury średniej długości, zachodzące na policzki,
 • fryzury długie, kręcone lub lekko pofalowane.

Może być twarz trójkątno-okrągła, jak i owalno-czworokątna oraz różne ich kombinacje. Często takie „formy mieszane” mają urok, są ciekawe i bardziej interesujące niż idealna w formie twarz. Wtedy dobierając makijaż czy fryzurę musimy polegać na swojej intuicji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here