wieszak do przedpokoju

Przedpokój, hol, sień – bez względu na nazewnictwo jest z pewnością istotnym pomieszczeniem. To tam witamy gości i otwieramy przed nimi podwoje swojego domu. Tam zostawiamy za sobą trudy całego dnia. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przedpokoju jest wieszak na ubrania. Nierzadko poświęcamy zbyt mało uwagi na jego wybór podczas aranżacji mieszkania. Tymczasem umiejętnie dobrany wieszak ścienny potrafi idealnie dopełnić wystrój wnętrza, dodając mu przy okazji funkcjonalności. Podpowiadamy zatem, jaki wieszak do przedpokoju wybrać.

  1. Wieszak na ubrania – rodzaje i style, które warto znać
  2. Wieszak do przedpokoju stojący – wady i zalety
  3. Wieszak do przedpokoju ścienny – wady i zalety
  4. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup wieszaka na ubrania?

Wieszak na ubrania – rodzaje i style, które warto znać

Wieszaki na ubrania występują w rozmaitych formach; od tradycyjnych modeli o prostym estetycznym designie aż po te nowoczesne. Jednym z czynników warunkujących wybór odpowiedniego wieszaka jest zatem stylistyka całego pomieszczenia. Nowoczesne formy, przypominające wręcz domowe dzieła sztuki, znajdą uznanie w oczach miłośników modernizmu. Proste geometryczne kształty również sprawdzą się w przedpokoju, urządzonym w nowoczesnym stylu. Producenci oferują także modele wyposażone w niewielką półkę, przeznaczoną na przykład na szaliki i czapki. W zależności od preferencji i potrzeb – można zdecydować się na wieszak ścienny lub wolnostojący z większą lub mniejszą liczbą haczyków do wieszania kurtek. Ciekawym pomysłem jest ustanowienie wieszaka centralnym punktem przedpokoju. Nie trzeba się bać ciekawych modernistycznych form – zwłaszcza jeśli pozwala na to powierzchnia ściany. W innym wypadku można zdecydować się na tradycyjny wieszak z kilkoma haczykami, który idealnie dopełni pomieszczenie. Szeroki wybór modeli wieszaków ściennych znaleźć można pod adresem: https://www.wonder.pl/c/wieszaki-scienne.

Wieszak do przedpokoju stojący – wady i zalety

Podstawową wadą wieszaka stojącego jest z pewnością brak stabilności. Zanadto obciążony z jednej strony wieszak może się przechylić, a nawet przewrócić. Podczas dokonywania wyboru tego rodzaju wieszaka należy zatem zwrócić uwagę na stabilność podstawy. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy wśród domowników są dzieci. Po pierwsze – ciężko im odwiesić kurteczkę na wysoko umieszczony haczyk, po drugie zaś mogą łatwo przewrócić cały wieszak, a co za tym idzie zrobić sobie w ten sposób krzywdę.

Jak każdy produkt – wieszak wolnostojący do przedpokoju ma także swoje zalety. W niektórych pomieszczeniach może sprawdzić się lepiej niż model montowany do ściany. Zastosowanie znajdzie z pewnością we wnętrzach z niewielką powierzchnią ścian (na przykład, gdy w przedpokoju lub korytarzu umieszczono okna lub prowadzące do innych pomieszczeń drzwi). Niewielki wieszak, który można postawić w dowolnym miejscu, okaże się wówczas najlepszą opcją. Model wyposażony w siedzisko, skrzynię lub szafkę na buty to doskonałe rozwiązanie, gdy potrzeba miejsca do przechowywania obuwia i akcesoriów.

Wieszak do przedpokoju ścienny – wady i zalety

Wieszaki ścienne do przedpokoju to niezwykle uniwersalne elementy wyposażenia. Można za ich pomocą wyczarować niebanalną aranżację, nie pozbawiając pomieszczenia funkcjonalności. Do przedpokoju – zwłaszcza takiego o niewielkim metrażu – rekomendujemy wieszaki ścienne. Montowany na ścianie wieszak jest przystosowany do utrzymania ciężaru ubrań i pozwala zaoszczędzić miejsce. Wieszaki wolnostojące często bywają niestabilne, co nie ma miejsca w przypadku modeli montowanych do ściany. Mnogość dostępnych wzorów z pewnością pozostawia większe pole do popisu, jeśli chodzi o oryginalny nowoczesny wystrój wnętrza. Zaletą tego typu wieszaków jest również możliwość zamontowania ich na dowolnej wysokości. Jeśli w domu są dzieci, to można pokusić się o zamontowanie dodatkowego wieszaka (dostępne są także modele o typowo dziecięcym designie) na wysokości małych rączek, co pozwoli na samodzielność bez obaw o bezpieczeństwo. Wieszaki ścienne mogą być wzbogacone o takie elementy jak lustro czy niewielka półka na czapki i akcesoria.

Niewątpliwą wadą wieszaków ściennych jest brak pojemników do przechowywania (poza niewielkimi półkami). Niemniej jednak zawsze można ustawić pod wiszącym na ścianie wieszakiem skrzynię, siedzisko, komodę lub szafkę na buty. Wieszaki ścienne pełnią również funkcje dekoracyjne, a więc warto je wyeksponować. Ze względów technicznych nie można ich jednak zamontować w pomieszczeniach, w których nie dysponujemy odpowiednią powierzchnią ścian.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup wieszaka na ubrania?

W niniejszym akapicie możemy podsumować wcześniejsze spostrzeżenia i zastanowić się nad tym, na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie wieszaka na ubrania. Jak już wcześniej wspomniano, należy kierować się takimi czynnikami, jak:

  • metraż przedpokoju oraz dostępność powierzchni ściennej;
  • osobiste preferencje i potrzeby domowników;
  • styl, w jakim utrzymana jest aranżacja całego pomieszczenia.

Zarówno wieszaki wolnostojące, jak i wieszaki ścienne mają swoje wady i zalety. Wybór odpowiedniego modelu należy zatem poprzedzić analizą potrzeb domowników i możliwości przestrzennych przedpokoju. Na koniec wystarczy tylko dobrać odpowiadającą gustom formę i dopełnić aranżację niebanalnym wieszakiem na ubrania. Pamiętajmy, że przedpokój jest wizytówką domu i warto poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi podczas urządzania wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here