Jakie klocki dla dziecka wybrać?

Szukając atrakcyjnego pomysłu na świąteczny upominek dla dziecka, jedną z najciekawszych opcji i to od wielu lat, są klocki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aktualnie w sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów tego typu zabawek i szukając klocków dla dziecka, nie jesteśmy skazani wyłącznie na dość drogie produkty powszechnie znanej, duńskiej firmy. Co zatem wybrać?

Jakie klocki dla dzieci są najpopularniejsze?

Dzieci w różnym wieku mają nieco inne potrzeby, w związku z czym producenci zabawek tworzą nieco inne rodzaje klocków dla maluchów i dzieci starszych, przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dla tej pierwszej grupy dzieci dedykowane są zabawki o mocno uproszczonej konstrukcji i zacznie większych rozmiarach. Klocki dla dzieci najmłodszych składają się z dużych elementów, którymi łatwo manipulować i które pozwalają na tworzenie konstrukcji o dość dużych rozmiarach, co ułatwia zabawę maluchom, które dysponują wciąż mocno ograniczonymi zdolnościami manualnymi. Doskonałym przykładem takich klocków dla dzieci są klocki wafle lub klocki drewniane, które składają się z dużych bloczków gładko oszlifowanego, niekiedy malowanego na różne kolory drewna. Dla dzieci nieco starszych, które nie mają problemu z łączeniem klocków plastikowych, dobrym wyborem będą już jakieś klocki konstrukcyjne. Jeśli szukamy prezentu dla dziecka w wieku szkolnym, możemy sięgnąć po klocki składające się z wielu drobnych elementów, które pozwalają na budowę pojazdów lub konstrukcji z ruchomymi częściami.

O czym pamiętać, kupując klocki?

Praktycznie każdy producent zabawek oznacza przedział wiekowy, dla którego dany produkt jest dedykowany. Warto kierować się tego typu wskazówkami, dzięki czemu zabawka kupiona dziecku nie będzie dla niego zbyt trudna, czy nawet potencjalnie niebezpieczna w użyciu. Poza tym należy szukać klocków dostosowanych do zainteresowań dziecka, co odnosi się przede wszystkim do dzieci starszych. W przypadku maluchów warto sięgać po zabawki możliwie uniwersalne, które przyczynią się do rozwoju ich kreatywności. Kupując klocki dla dziecka, nie trzeba koniecznie sięgać po najdroższe zestawy. Wiele frajdy mogą przynieść dziecku mniej typowe klocki, na przykład klocki w wersji magnetycznej.

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym chyba każde dziecko czeka na prezent. Jeśli zastanawiasz się, co kupić, na rynku zabawkarskim znajdziesz różnorodne klocki dla dzieci w praktycznie każdym wieku, o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Wystarczy chwilę poszukać, a na pewno coś ciekawego wpadnie Ci w oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here