Jakie krzesła do restauracji?

Wygodne krzesła składane do restauracji odgrywają tak samo ważną rolę jak stoły, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości modele. Na sali restauracyjnej najbardziej widoczne są oczywiście oparcia, dlatego też warto zadbać o to, aby prezentowały się one bardzo okazale.

Jakie krzesła wybrać?

W punktach gastronomicznych, które stylizowane są na typowo chłopskie chaty, najlepiej sprawdzą się oczywiście drewniane ławki, stoły i krzesła. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na postarzałe meble, które doskonale pasują między innymi do stylu skandynawskiego. W restauracjach tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko twarde, ale również miękkie krzesła.

W pierwszej kolejności warto postawić na modele wykonane z bardzo twardego drewna. Mowa tutaj między innymi o krzesłach bukowych albo brzozowych, które w swojej klasie nie mają sobie równych. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej krzesła składane wykonane z drewna dębowego, które są bardzo wytrzymałe, ale niestety dość ciężkie.

Wygodne siedzisko

Do drewnianych krzeseł doskonale pasuje tapicerowane siedzisko i podłokietniki. Oparcia mogą być wykonane z kilkumilimetrowej pianki poliuretanowej albo klasycznych tkanin obiciowych. Jeżeli chodzi o samo obicie, to do wyboru jest nie tylko elegancka skóra naturalna, ale również ekoskóra, która prezentuje się naprawdę bardzo okazale.

Warto zadbać także i o to, aby nogi krzeseł rozkładanych zabezpieczone były specjalnymi podkładkami z dość twardego filcu. Akcesoria te znacząco usprawnią i ułatwią przesuwanie krzeseł. Jest to również najprostszy i najszybszy sposób na zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniem.

Jakie materiały oprócz drewna?

Jak wspomniano powyżej drewniane krzesła są dość ciężkie, dlatego też w wielu restauracjach korzysta się z lżejszych materiałów. Na półkach sklepowych można znaleźć nowoczesne krzesła, które wyprodukowane są z chromowanych albo lakierowanych rurek stalowych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się krzesła ze sklejki kilkuwarstwowej albo eleganckich plecionek z włókien naturalnych lub syntetycznych. Godne uwagi są także różnorodne tworzywa sztuczne termoutwardzalne, które mają wielu zagorzałych zwolenników.

Krzesła składane znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here