Przyczepy podłodziowe

Przyczepy podłodziowe to dość specjalistyczny wyrób – nie znajdziesz go w każdym punkcie sprzedaży przyczep. Zatem gdzie je znaleźć? Na co zwrócić uwagę? Jakie parametry są ważne? Dobra przyczepa podłodziowa to absolutny must-have, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem większej lub mniejszej łodzi – zależy Ci przecież na jej bezpiecznym transporcie, prawda?

Jednoosiowe przyczepy podłodziowe

Jednoosiowe przyczepy podłodziowe są lekkie i stosunkowo niewielkie. Służą do transportu łodzi nie cięższej niż 1500 kg i nie dłuższej niż 6,5 metra. Ciężar łodzi w tym konkretnym przypadku jest równomiernie rozłożony na koła przyczepy oraz na hak samochodu. Jeśli chcesz, możesz wyposażyć swoją jednoosiową przyczepę podłodziową w dodatkowe akcesoria, np. rolki albo płozy. Dobrze, aby w standardzie jednoosiowa przyczepa podłodziowa zawierała belkę oświetleniową (z możliwością jej szybkiego demontażu), przewłoki do mocowania pasów zabezpieczających, dziobnicę oraz wciągarkę. Nie bez znaczenia są również koła o odpowiednim rozmiarze – koniecznie zwróć na to uwagę przy zakupie.

Dwuosiowe przyczepy podłodziowe

Solidne przyczepy podłodziowe dwuosiowe gwarantują bezpieczny transport łodzi o maksymalnej wadze 3000 kg i długości 9 metrów. Tutaj większość ciężaru łodzi spoczywa na przyczepie, a nie na haku samochodu. Dodatkowe akcesoria w postaci rolek oraz wyciągarek skutecznie usprawniają załadunek i rozładunek. Ważne: komfort jazdy zapewniają opony kategorii C, hamulec najazdowy oraz aluminiowa rama o podwyższonej wytrzymałości.

Trzyosiowe przyczepy podłodziowe

Jak już się pewnie domyślasz, trzyosiowe przyczepy podłodziowe oferują transport naprawdę dużych łodzi: tych o długości do 9,5 metra i maksymalnej wadze 3500 kg (tak wskazuje dokumentacja i absolutnie nikogo nie namawiam, aby się do niej nie stosować, jednak czuję się w obowiązku napomknąć, że trzyosiowa przyczepa podłodziowa wytrzyma o wiele większe ciężary). Hamulec najazdowy, wzmocnione opony kategorii C, uresorowane zawieszenie, konstrukcja oparta na wzmocnionych profilach – wszystkie te cechy gwarantują pełne bezpieczeństwo transportu łodzi o nieprzeciętnych gabarytach i wadze. Niektóre przyczepy podłodziowe trzyosiowe mają możliwość modyfikacji – regulacja podpór, możliwość dostosowanie długości przyczepy do przewożonej łodzi, zmiana położenia osi w celu ustawienia odpowiedniego obciążenia na haku itp.

Przyczepy podłodziowe – polecane marki

Powszechnie znane i szanowane marki oferujące najwyższej klasy przyczepy podłodziowe to:

  • Temared;
  • Brenderup;
  • Lorries.

Gwarantuję, że przyczepy podłodziowe z logiem którejkolwiek z wymienionych firm będą strzałem w dziesiątkę. Solidne wykonanie, najtrwalsze materiały oraz szereg udogodnień, które zostały wzięte pod uwagę przy ich projektowaniu, to aspekty nie do przeoczenia.

Przyczepy podłodziowe – największy wybór

Nie wiem, z której części Polski pochodzisz – ale to w sumie nieważne. Mam dla Ciebie namiar na firmę mającą swoją siedzibę w pomorskim Chwaszczynie, choć w historii jej działalności nie brakowało zleceń sięgających także południowych krańców naszego kraju. Zajrzyj na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl i zapoznaj się z zaprezentowaną tam ofertą. Ta profesjonalna strona internetowa zawiera najlepszej jakości przyczepy podłodziowe. Jeśli potrzebujesz porady, nie wahaj się ani chwili i zadzwoń pod numer dostępny na stronie – doświadczony personel pomoże Ci w wyborze oraz odpowiednio skonfiguruje Twoją przyczepę podłodziową. Konkurencyjne ceny to kolejny atut tego miejsca. Nie zwlekaj i sprawdź to sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here