zakup męskiego zegarka

Zegarek to rzecz, która z jednej strony służy nam do mierzenia upływającego czasu, a z drugiej stanowi dodatek do garderoby. Niektórzy panowie używają kilku modeli zegarków na rękę. Inni przyzwyczajają się do jednego konkretnego egzemplarza i się z nim nie rozstają. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i oczekiwania. Dlatego też tak wiele rodzajów zegarków jest dostępnych na rynku. Potrafią się one od siebie bardzo różnić. Na co zatem zwrócić uwagę kupując męski zegarek?

Rodzaj zastosowanego mechanizmu

Podstawową kwestią jest na pewno rodzaj mechanizmu, który steruje zegarkiem. Z tego punktu widzenia można wyróżnić zegarki:

  • kwarcowe,
  • automatyczne,
  • manualne,
  • kwarcowo-słoneczne,
  • kwarcowo-kinetyczne,
  • radio kontrol,
  • satellite kontrol.

Najbardziej popularnymi zegarkami są zegarki kwarcowe, nazywane również elektronicznymi. Kwarc odpowiada za stabilizację przepływu prądu, dzięki czemu zegarki kwarcowe są niezawodne, a ich pomiary niezwykle dokładne. Szczególną odmianą są zegarki kwarcowe sterowane radiowo, które są w zasadzie bezobsługowe.

Zegarki manualne posiadają mechanizm mechaniczny, który nakręcany jest za pomocą pokrętła. Jest to rozwiązanie stosowane od setek lat. Rolę wahadła pełnią tutaj wychwyt oraz regulator balansowy. Wyróżnić można również zegarki automatyczne, które działają podobnie do mechanicznych. Różnią się tym, że w automatycznych zainstalowano sprężynę odpowiadającą za samoczynne nakręcanie mechanizmu.

Ciekawą opcją może być również zakup zegarka kwarcowego z baterią słoneczną. Dzięki temu nie trzeba się martwić o naładowanie baterii zegarka. Godne polecenia są również zegarki radio lub satellite kontrol. Zainstalowane w nich zdalne nadajniki codziennie synchronizują czas zegarka.

Wygląd koperty i paska

Zegarek powinien być również ozdobą męskiej ręki. W sprzedaży znajdziemy szereg czasomierzy, które różnią się wyglądem. Mimo że sama ogólna konstrukcja jest taka sama (pasek i tarcza), to wyróżnikiem jest materiał wykonania oraz kształt tarczy, zastosowane zdobnictwo oraz kolorystyka.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, to tarcza zegarka może być zrobiona ze szkła plastikowego, mineralnego, szafirowego, hesalitowego, plexi, akrylowego, mineralnego z powłoką szafirową lub mineralnego z antyrefleksem. Wiele opcji wyboru mamy także w kwestii wykonania koperty. Może być ona wykonana między innymi ze stali, tworzywa, tytanu, karbonu, ceramiki, PVD, aluminium, mosiądzu, brązu, drewna naturalnego.

Na wygląd zegarka duży wpływ ma również materiał wykonania paska. W tym względzie do wyboru jest na przykład: skóra, tworzywo, stal, a nawet drewno naturalne. Zegarki męskie występują w różnych odsłonach kolorystycznych. Przy czym kupujący może zadecydować zarówno o barwie paska, tarczy, jak i koperty.

Marka producenta

Dla niektórych panów marka producenta zegarka to sprawa priorytetowa. Czasomierze na rękę produkowane są na całym świecie. Do wyboru mamy zegarki pochodzenia szwajcarskiego, skandynawskiego, rosyjskiego, niemieckiego, amerykańskiego, włoskiego, brytyjskiego, no i oczywiście polskiego. Na rynku zegarków ugruntowały swoją pozycję takie marki jak: Adriatica, Atlantic, Bisset, Casio, Citizen, Doxa, Garett, Lotus, Polar, Seiko. W opcji są modele eleganckie, sportowe, casualowe.

Ogromny wybór męskich zegarków oferuje sklep Minuta.pl. Na stronie internetowej sprzedawcy zainstalowano funkcjonalne filtry, dzięki którym można bardzo precyzyjnie dobrać zegarek do indywidualnych oczekiwań. Co istotne, sklep proponuje zegarki w szerokim zakresie cenowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here