Japońska metoda przedłużania włosów – czy warto?

Bądźmy szczerzy zapuszczanie włosów jest trudne. Często potem okazuje się, że zamiast pięknych i gęstych włosów, niczym z reklamy szamponu, mamy suche i wyglądające jak miotła. Szczególnie po zimie okazuje się, że ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. A przecież długie włosy są naszym marzeniem, ale to marzenie możemy szybko i łatwo spełnić, decydując się na stylowe przedłużanie włosów. Metod jest wiele, ale swoistą nowością jest japońska metoda przedłużania włosów. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się jej dokładniej.

Japońska metoda przedłużania włosów – co warto wiedzieć?

Przedłużanie włosów jeszcze kilka lat temu kojarzyło się raczej z gwiazdami kina, a obecnie niemal każda kobieta może sobie na nie pozwolić. Wszak to metoda bezpieczna i niebolesna. Zatem, zamiast mieć kompleksy z powodu cienkich i rzadkich włosów można z nimi walczyć decydując się na stylowe przedłużanie włosów. Dzisiaj przyjrzymy się metodzie japońskiej. Warto wiedzieć, że ta metoda często nazywana jest warkoczykową, a to za sprawą wplataniu pasemek we włosy. Jest ona w pełni bezpieczna i nadaje się do każdego typu włosów, także tych bardzo wysuszonych, czy zniszczonych. Nie należy jej stosować jedynie wtedy, gdy włosy mają tendencję do wypadania, ale nie dlatego, że metoda w dużym stopniu obciąża włosy, lecz dlatego, że efekt nie utrzymałby się bardzo długo.

Metoda japońska – jak się odbywa?

Słysząc nazwę metoda japońska wiele kobiet wyobraża sobie bardzo skomplikowaną metodę przedłużania włosów. Nic bardziej mylnego. Otóż owa metoda jest łatwa, szybka i przyjemna, a także trwała. Otóż fryzjerka wplata we włosy klientki pasemka. Mają one formę warkoczyka. Jest to tzw. warkoczyk 3d, dzięki temu efekt utrzymuje się bardzo długo i jednocześnie jest imponujący, ale też prezentuje się niezwykle naturalnie. Doczepianie odbywa się poprzez zaplatania warkoczyków. Wykorzystuje się włosy ze skóry głowy i łączy się je z włosami naturalnymi, a następnie owe warkoczyki zakończone są gumką, która jest całkowicie niewidoczna. Właśnie tutaj trzeba wiedzieć, że przy tej metodzie wykorzystuje się tylko i wyłącznie włosy naturalne, dzięki temu efekt jest tak ciekawy.

Bezpieczeństwo to podstawa

Oczywiście przedłużanie włosów jest metodą bezpieczną, ale np. stosowanie mini ringów często obciąża włosy, co w przypadku bardzo słabych włosów zwiększa ich wypadanie. Również stosowanie zgrzewarki, która nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury nie pozostaje bez wpływu, dlatego osoby, które szukają bezpiecznej metody przedłużania włosów powinny zdecydować się na metodę japońską. Otóż tutaj przedłużanie odbywa się na zasadzie wplatania pasemek. Nie stosuje się też żadnych substancji chemicznych, a nawet zgrzewarek. Dzięki temu nie trzeba obawiać się uszkodzenia struktury włosa. Równie ważne jest to, że fryzjer nie stosuje także kleju. Wszystko to sprawia, że metoda japońska jest nie tylko w 100% bezpieczna, ale i wygodna.

Stylowe przedłużanie włosów metodą japońską – czy warto się na nie zdecydować?

Niewątpliwie przedłużanie włosów metodą japońską ma wiele plusów, a i efekt trzyma się stosunkowo długo, nawet do 8 tygodni. Zazwyczaj, gdy zaczyna pojawiać się odrost wtedy najlepiej udać się ponownie na zabieg przedłużania włosów. Tutaj należy docenić dyskretność owej metody. Otóż przez to, że nie stosuje się żadnych obręczy, czy kleju efekt jest naturalny i świetnie się prezentuje, a my nie musimy się obawiać, że ktoś zauważy np. metalowe ringi. Warto jeszcze docenić wygodę tej metody. Tak naprawdę jest ona niemal nieodczuwalna. Gdy z jakiegoś powodu nam się znudzi to możemy samodzielnie ściągnąć doczepiane włosy, bez jakichkolwiek obaw, że uszkodzimy włosy. Nie musimy zatem umawiać się na wizytę u fryzjera w celu ściągnięcia doczepów, co także sprawia, że nie narażamy się na kolejne koszty. Skoro już o kosztach „mowa” to należy też wiedzieć, że owa metoda jest stosunkowo tania. Całościowe przedłużanie może kosztować raptem 2000 złotych.

Gęste i modne włosy są marzeniem wielu kobiet, zatem, gdy zapuszczanie ci nie wychodzi, to powinnaś zdecydować się na ich przedłużanie. Naszym zdaniem metoda japońska jest świetnym wyborem, szczególnie, gdy zależy ci na naturalnym efekcie. Również utrzymywanie się doczepów nawet do 8 tygodni jest całkiem długie. Kolejną zaletą jest wygoda noszenia włosów doczepianych. Zatem jednym słowem można powiedzieć: warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here