Kaseta do kominka otwartego

Jesteś szczęśliwcem, który posiada kominek. Jest on jednak otwarty i dostrzegasz wady tego typu paleniska. Decydujesz się na zastosowanie rozwiązania, które zamknie kominek. Opcji jest kilka, warto wybrać jednak taką, która będzie korzystna i spełni swoje zadanie. Skuteczną opcją, która niesie z sobą wiele zalet jest wybór kasety do kominka otwartego. Cena kasety do kominka otwartego jest uzależniona od kilku czynników, ale patrząc na korzyści zdecydowanie jest ona odpowiednia.

W jaki sposób można zamknąć otwarte palenisko?

Otwarty kominek niesie z sobą różnego rodzaju zagrożenia. Nie tylko płomień stwarza niebezpieczeństwo – poparzenia lub cięższych obrażeń. Także substancje wydostające się z paleniska mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, a nawet życia. Samo wietrzenie pomieszczenia może nie wystarczyć. Ponadto posiadanie kominka choć jest wspaniałym rozwiązaniem, wiąże się z wieloma czynnościami porządkowymi.

Zamknięty kominek jest nie tylko bardziej komfortowy ale także bezpieczniejszy dla nas i naszego otoczenia. Co zrobić aby zamknąć palenisko. Na rynku funkcjonuje kilka rozwiązań. Można zdecydować się na montaż drzwiczek, wkładu lub kasety do kominka. Ostatnie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Cena kasety do otwartego kominka także jest korzystna.       

Wydajność tego typu rozwiązanie jest bardzo wysoka. W dodatku kasety są niezwykle energooszczędne. Zamknięty system uniemożliwia wydostawanie się szkodliwych substancji. Utrzymanie takiego kominka w czystości także jest łatwiejszym rozwiązaniem niż systematyczna praca przy otwartym palenisku.

Czym dokładnie jest kaseta do kominka otwartego?

Kaseta do kominka to zamknięte palenisko wykonane z odpornych na działanie wysokich temperatur materiałów.  Kaseta posiada przeszklone drzwiczki, dzięki którym nadal będziesz mógł obserwować płomienie. Rozwiązanie to jest jednak bezpieczne i naraża Cię na iskry czy ewentualne przypadkowe przypalenie.

Kasety do kominka wyposażone są wylot spalin co stanowi dodatkową zaletę. Część dostępnych na rynku modeli jest także zaopatrzona w wentylator. Wszystko zależy od twoich potrzeb. Kaseta do kominka otwartego cena najczęściej rozpoczyna się od około trzech tysięcy złotych. Wpływ na ceną mają różnorodne czynniki.

Cena kaset do otwartych kominów – od czego jest zależna?

Kaseta jest inwestycją, która bardzo szybko się zwraca. Koszt rozpoczyna się od trzech tysięcy w górę, ale dzięki swojej wydajności, szybko dostrzeżemy różnicę między kasetą, a otwartym paleniskiem. Wydatki na opał oraz rachunki za ogrzewanie będą mniejsze niż dotychczas. Dlatego to właśnie kaseta jest najlepszym rozwiązaniem jeśli planujesz zamknięcie otwartego paleniska.

Cena kasety do kominka otwartego jest związana między innymi z materiałami, z którego wykonano kasetę. Koszt wzrasta z lepszym wykończeniem oraz np. szybą,  która posiada system sprawiający, że nie brudzi się ona tak szybko jak powinna. Cena może wiązać się także z kształtem kasety. Droższym projektem będą skomplikowane kształty dopasowane np. do skosów, które znajdują się w kominku.

Także wykończenie ma wpływ na cenę. Jeśli zdecydujesz się na designerskie elementy, które świetnie będą wyglądać w danym pomieszczeniu koszty mogą wzrosnąć. Jak wspomniano jednak wyżej, warto pamiętać o tym, że cena kasety do kominka otwartego jest adekwatna i co najważniejsze szybko się nam zwróci.

Artykuł przygotowany dzięki https://ignif.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here