kredka do oczu - jakie są rodzaje?

Kreska na powiekach jest modna od dawna, niezależnie od sezonu czy okazji. Umiejętne podkreślenie kształtu i wielkości oka to tajemnica odpowiedniego makijażu. Kredki do oczu pozwalają, podkreślić oczy i wydobyć z nich naturalne piękno.

Jak używać kredki do oczu? Jakie są podstawowe zasady?

Gdy chcemy optycznie powiększyć oczy i zmienić ich kształt, musimy użyć kredki do oczu.
Wiele kobiet uważa, że ma nieproporcjonalne oczy do reszty twarzy, a dokładniej są one za małe. Jak to zmienić makijażem? Należy narysować kreski na górnych powiekach. Taki makijaż optycznie powiększy oczy i sprawi, że będą bardziej wyraziste.

Kredkę do oczu można również wykorzystać do malowania dolnej powieki, nie tylko górnej. Jednak, należy uważać, ponieważ nieprawidłowo narysowane kreski na powiekach dolnych, mogą spowodować, że oczy zamiast wyglądać korzystniej, będą wyglądały na zmęczone.

Zazwyczaj najczęściej wybieramy kredkę do oczu w kolorze czarnym, pewnie dlatego że masakra, którą używamy jest w tym samym kolorze. Należy pamiętać, że kolorów nie należy się bać. Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż był bardziej szalony, to musimy wybrać kredkę do oczu która powinna być trochę ciemniejsza od pozostałej części makijażu na oku. To jest jedyna zasada. Kolor wybieramy same.

Kredki do oczu, do czego służą?

Na ryku dostępne są różne kredki do oczu. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli jesteśmy typem sportowca, powinnyśmy wybrać wodoodporną kredkę do oczu. Dzięki temu nasz makijaż nie będzie się rozmazywał, będzie trwały i unikniemy efektu ‚pandy’.
Kolejną istotną kwestią jest stopień twardości kredek do oczu. Jaka jest najlepsza?

Miękka kredka do oczu, służy do malowania kresek na górnych powiekach. Dzięki niej uzyskamy precyzyjne i cienkie linie. Należy pamiętać, że nie można jej rozcierać. Sprawdza się do makijażu dziennego.

Twarda kredka do oczu, malując kreskę za pomocą takiej kredki, mamy możliwość rozcierania i łączenia jej z cieniem do powiek. Taki typ kredki ułatwia stworzenie makijażu na wieczór.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/kosmetyki-do-brwi-jak-uzyskac-perfekcyjne-brwi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here