Wielu z nas zastanawia się, co robić w wolnym czasie. Znakomitym rozwiązaniem wydaje się sięgnięcie po literaturę – jednakże nie tę nudną, szkolną, wpisaną w określone ramy i zinterpretowaną na tysiące sposobów. Można spróbować się z kryminałami, fantastyką, powieściami sensacyjnymi, czy wreszcie światową klasyką.
Szczególnie godni polecenia są ci autorzy, których zna cały świat, a o których nie usłyszycie w placówkach oświatowych. George Orwell, Mario Puzo, John Irving… Można wymieniać godzinami, tygodniami i miesiącami, a i tak znajdzie się następny ciekawy twórca, z którego dziełami warto się zapoznać.
Czytanie z pewnością stoi ponad innymi rozrywkami – ponad surfowaniem po Internecie czy oglądaniem telewizji. Dzięki literaturze rozwijamy swoje umiejętności, zarówno pod względem ortografii, pisania prac, czy po prostu zdobywania wiedzy o świecie. Możemy również zmierzyć się z hipotetycznymi problemami, a co za tym idzie – dużo lepiej radzić sobie z nimi w realnym świecie, kiedy wyjdą nam naprzeciw.
Dobrym pomysłem rozwijania takiej rozrywki jest korzystanie z różnorakich witryn internetowych, które umożliwiają kontakt z innymi czytelnikami czy wydawanie opinii o książkach przeczytanych. Jednym z takich portali jest z pewnością najsłynniejsze „lubimyczytac.pl”, gdzie można spotkać się z miłośnikami książek z całej Polski. Serwis udostępnia nam również wiele innych udogodnień, takich jak zdobywanie znajomych, tworzenie własnych półek tematycznych, dodawanie nowych pozycji do bazy czy sprawdzenie rekomendacji literackich, przygotowanych na podstawie naszego czytelniczego gustu.

http://www.okser.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here