Zaaranżowany we właściwy sposób balkon to bez wątpienia idealne miejsce do relaksu i wypoczynku. Aby stworzyć nietuzinkowy wystrój tarasu nie potrzeba zbyt dużo. Czasami wystarczy po prostu właściwie dobrane oświetlenie na przykład w formie lamp lub lampionów.

Warto pamiętać, że oświetlenie balkonu nie może być zbyt intensywne. Najlepsze jest światło ciepłe i stonowane takie, które nada otoczeniu wyjątkowego charakteru.

Lampiony na balkon

Na balkonach i na tarasach wykorzystuje się z reguły lampion w formie latarni. Najczęściej jest on wykonany z metalu i szkła, dzięki czemu ma dobrą wytrzymałość. Daje również bardzo łagodne światło, które stwarza wspaniały, romantyczny i nad wyraz ciepły nastrój.

Duże lampiony i zestawy latarni

Stosunkowo interesującym rozwiązaniem dla osób dysponujących tarasem o dużej powierzchni jest zestaw lampionów. Szeroki wachlarz różnego rodzaju materiałów, z których produkuje się latarnie, a także ich stosunkowo duże zróżnicowanie cenowe bez problemu pozwolą wybrać najlepszy model.

Bez wapienia bardzo efektowne są lampiony wykonane z drewna. Jest to rewelacyjna propozycja dla osób, które urządziły balkon w stylu prowansalskim, albo w stylu skandynawskim lub retro. Warto pamiętać, że lampiony drewniane należy bezwzględnie chronić przed deszczem.

Przegląd lamp na balkon

Mniej nastrojowe, ale tak samo popularne, są również lampy przeznaczone na balkon. Najczęściej stosowane są lampy solarne – ładnie i solidnie wykonane, a w dodatku zasilane energią ze słońca. Ponadto są również odporne na działanie różnych warunków pogodowych, dzięki czemu zakup takiego gadżetu to gwarancja trwałości i długiego użytkowania.

Oświetlenie balkonu to niezwykle praktyczny i funkcjonalny sposób na udekorowanie niewielkiej przestrzeni w bloku lub wielkiego tarasu na zewnątrz domu jednorodzinnego. Kilka odpowiednio dobranych lampek lub lampionów potrafi stworzyć odpowiedni klimat i niepowtarzalną, wyjątkową atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

www.home-bazaar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here