Lampy sufitowe klasyczne i inne propozycje dla sypialni

0
975

Sypialnia to dość specyficzne pomieszczenie w domu. Spędzamy tam głównie czas podczas snu przez co głównie zwraca się uwaga na wygode użytkowania łóżka czy z pietyzmem wybiera się szafe. Często jednak zapomina się o kwestii oświetlenia. Dla niektórych jest to wręcz ostatnia rzecz na liście priorytetów, bo i tak wiele osób uznaje, że nie to takie istotne w sypialni. Realia niestety są takie, że większość Polaków mieszka w przeludnionych mieszkaniach, gdzie sypialnia pełni także rolę domowego biura. Dlatego też opcji oświetleniowych jest sporo – lampy stojące, lampy sufitowe, Zobaczcie oświetleniowe propozycje dla sypialni.

Propozycje lamp do sypialni

Śledząc trendy designerskie jedno jest pewne – od wielu lat skręca się w stronę minimalizmu, elegancki i prostym formom geometrycznym. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także o dodatki, ozdoby czy wreszcie o oświetlenie. Nowoczesne, uniwersalne style wnętrzarskie dają nam spore pole do popisu. Dla mało wymagających w sypialni wystarczy tylko pojedyncza lampa wisząca z białym abażurem, zawieszona na środku sufitu. Jest to dobry pomysł na sypialnię, w której rzeczywiście tylko śpimy. Ja proponuję dorzucić do tego prostą lampkę stołową, która umili nam czytanie przed snem.

Lampy stołowe

Jeśli sypialnia jest także biurem domowym, to proponuję zakupić lampę biurkową z metalowym ramieniem, które dzięki swojemu zasięgowi (i mocnej żarówce) doświetli całą powierzchnię potrzebną do pracy. Co więcej, w każdym pomieszczeniu można zainstalować nowoczesne żarówki, którymi steruje się za pomocą specjalnego pilota, panelu dotykowego czy nawet przy użyciu smartfona. W ten sposób możemy korygować barwę światła, jego intensywności – w zależności od aktywności czy pory dnia. Co więcej, da się takie światło zaprogramować. Np. jeśli wstajemy o siódmej rano do pracy, to możemy zaprogramować ogniwa ledowe w taki sposób, żeby jasnym, białym światłem obudziły nas z rana, przy akompaniamencie budzika.

Żyrandole i plafony

Co więcej, zaletą dużej konkurencji na rynku oświetleniowym jest to, że naprawdę eleganckie i nowoczesne modele żyrandoli czy plafonów kupimy w atrakcyjnych cenach. Oczywiście jeśli ktoś chce, to będzie w stanie wydać nawet parę tysięcy na samo oświetlenie. Ale czy o to chodzi? Niektórzy wykorzystują bardzo proste rozwiązania – stare lampy przerabiają na nowe dzięki własnoręcznie wykonanym kloszom czy abażurom, które nic nie kosztują. Wystarczy przecież kupić trochę materiału i druta – i już wtedy jesteśmy kompletnie odmienić charakter pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here