lwie zmarszczki

Częste marszczenie czoła może spowodować, że w pewnym wieku na skórze między brwiami zaczną pojawiać się charakterystyczne bruzdy.

Co to są lwie zmarszczki

Lwie zmarszczki to to potoczna, bardzo obrazowa nazwa na pionowe bruzdy zarysowujące się na gładziźnie czoła, między brwiami. Powstają one w wyniku częstego marszczenia czoła. Przez nie nasza twarz nie tylko wygląda na zmęczoną ale również ponurą.Za powstanie lwich zmarszczek odpowiedzialny jest corrugator supercilii – niewielki mięsień położony obok nasady nosa, który ulega skurczeniu za każdym razem, gdy marszczymy czoło.

Jak pozbyć się lwich zmarszczek

1. Ćwiczenia oraz kremy pielęgnacyjne, między innymi krem przeciwzmarszczkowy- są to skuteczne sposoby, jednak pamiętajmy, że musimy być nie tylko konsekwentni, ale również systematyczni.
2. Użycie lasera frakcyjnego nieablacyjnego- redukuje widoczność bruzdy już po pierwszym zabiegu. Usuwając zewnętrzne warstwy skóry, spłyca i wygładza zmarszczki.
3. Wypełnienie kwasem hialuronowym- wstrzyknięcie preparatu zawierającego kwas hialuronowy w miejsce potrzebujące silnego nawilżenia i regeneracji.
4. Botox- Wygładzoną, odświeżoną i odmłodzoną twarzą można się cieszyć przez około 4-6 miesięcy.

Lwia zmarszczka a krem

Zmniejszona produkcja kolagenu prowadzi do powstawania zmarszczek. Zatem warto wybierać kremy, które zawierają kolagen. Nie każdy rodzaj kolagenu jednak, jest dobry. Powinniśmy decydować się przede wszystkim na kremy z dodatkiem mikrokolagenu, tropokolagenu czy kolagenu rybiego. Choćby dlatego, że ich cząsteczki są tak małe, że mają szansę wniknąć pod skórę i ją wypełnić. Znajdziemy również kremy z kolagenem w postaci kolagenu hydrolizowanego, czyli tak zwanej żelatyny, jednak powinniśmy wiedzieć, że nie przynoszą z raczej zbyt dużych efektów. Świetnie sprawdzą się również kremy i maseczki zawierające wyciągi z alg morskich. Ich działanie polega na wypełnianiu ubytków w naskórku i na przywracaniu prawidłowej pracy komórek. Oprócz tego powinniśmy także wprowadzić do pielęgnacji masaże, peelingi i odpowiednie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń.

Facefitness

lwie zmarszczkiJest to fachowe określenie ćwiczeń twarzy. Wystarczy nawilżający krem do skóry twarzy oraz znajomość kilku podstawowych technik treningowych. Polega on na uciskaniu palcami wskazującymi miejsca powstawania zmarszczek, a następnie na marszczeniu brwi. W efekcie palcami przyciskamy punkty po obu stronach nosa, tam gdzie zaczynają się nasze brwi, a następnie próbujemy je zmarszczyć.

Jeśli lwia zmarszczka na naszej skórze jest dość głęboka i chciałybyśmy szybciej zobaczyć efekty ćwiczeń, zamiast zwykłego kremu nawilżającego możemy używać do treningu preparatu zawierającego botoks powierzchniowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here