Gdy mowa o zaletach zakupu łyżworolek, najszybciej podejmowana jest kwestia ekonomiczności takiego rozwiązania. Warto jednak spojrzeć na zagadnienie nie tyle z perspektywy kalkulującego, liczącego każdy grosz rodzica, ale małego brzdąca, który stopniowo odkrywa dla siebie świat skatingu. Jakże rozczarowujące musi być w pewnym momencie odkrycie, że wraz z końcem zimy trzeba przerwać wycieczki na lodowisko, podczas których można się tak świetnie bawić!

A z kolei jak wspaniała musi być wiadomość, że wystarczy niewielka zmiana, by łyżwy zmieniły się w rolki – i że przez to można poznać nowy, letni styl jazdy, a więc rozpocząć zupełnie nową przygodę (która w perspektywie czasowej potrwa dłużej, niż zimowe szaleństwo na tafli). Z punktu widzenia dziecka, łyżworolki to obietnica całorocznej zabawy!

Łyżworolki dla dzieci, czyli czego potrzebuje brzdąc

Łyżworolki dla dzieci to generalnie mniejsze egzemplarze tych modeli, jakie sporządza się z myślą o dorosłych rolkarzach – być może są tylko nieco bardziej kolorowe. Jednak asortyment rolek dziecięcych, dostępnych obecnie na rynku konsumenckim, mieści też pewne specjalne projekty, których próżno byłoby szukać w sprzęcie dla dorosłych. Producenci akcesoriów do skatingu słusznie traktują dzieci jako specjalną grupę konsumentów. Z myślą o ich potrzebach i upodobaniach, stworzono projekty, które najlepiej sprawdzą się jako sprzęt dla małych rolkarzy i łyżwiarzy. Te specjalne modele mieszczą się w kategoriach rolek:

  • dla dziewczynek – wyróżniają się kolorystyką i wzornictwem, to zazwyczaj biało-różowe, subtelnie wyglądające modele, które usatysfakcjonują małą sportsmenkę-elegantkę

  • regulowanych – takich, w których możliwe jest wpływanie na wielkość butów.

Możliwość regulowania łyżworolek to opcja dostępna wyłącznie dla małych rolkarzy. Została opracowana z uwagi na to, że dzieci rosną bardzo szybko – nieraz już w trakcie jednego sezonu rodzice muszą myśleć o kupnie nowych butów. Zmienianie całych łyżworolek tak często byłoby nie tylko uciążliwe, ale też przekreśliłoby plany używania tego samego sprzętu w trakcie ciepłej i zimnej pory roku. Regulacja pozwala zmienić wielkość butów nawet o cztery numery, co oznacza, że ulubiona zabawa zostanie z dzieckiem nawet na dłużej, niż jeden rok.Więcej na temat rolek, ich doboru i innych ciekawostek dowiesz się zaglądając na ROLKI.NET.PL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here