Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy – pokochały go miliony kobiet na całym świecie. Jeszcze nie tak dawno posiadanie takiej stylizacji paznokci wiązało się zawsze tylko z wizytą w gabinecie kosmetycznym. Dziś jest już zupełnie inaczej. Coraz częściej miłośniczki manicure tego rodzaju wykonują go sobie w zaciszu domowym. Czy jest to trudne? Ile trwa proces nauki? Czy naprawdę każda kobieta jest w stanie, po zapoznaniu się z instrukcjami i/lub obejrzeniu tutoriali, “zrobić sobie hybrydy”? Postaramy się rozwiać dziś wszystkie te wątpliwości i napisać, dlaczego – wg nas, oczywiście – warto nauczyć się samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy. Zapraszamy do lektury!

Manicure hybrydowy prostszy niż się wydaje!

Wiele osób twierdzi, że wykonanie manicure hybrydowego jest skomplikowane, czaso- i pracochłonne. O ile zgodzimy się, że potrzeba do tego większej ilości sprzętów niż w przypadku klasycznej stylizacji paznokci i – rzeczywiście – jego zrobienie to nieco więcej etapów, nie jest to skomplikowane! Obecnie na rynku jest dostępnych tyle zaawansowanych produktów do manicure hybrydowego, że jego wykonanie jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać! Wiele działań jest analogicznych do tych podejmowanych przy stylizacji klasycznej, a sam proces malowania jest – paradoksalnie – prostszy, ponieważ nie trzeba czekać na wyschnięcie lakieru na płytce. Jesteś już bardziej przekonana do tego, że warto nauczyć się samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego? Świetnie! Teraz przybliżymy Ci wszystkie najważniejsze zalety robienia hybryd w domowym zaciszu!

Zalety wykonywania manicure hybrydowego w domu

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto zainwestować w sprzęty do wykonywania manicure hybrydowego i czy to się w ogóle opłaca, nie myśl już o tym, tylko przeczytaj nasze 4 najważniejsze argumenty!

Oszczędzasz czas

Jadąc na manicure hybrydowy do stylistki paznokci, poświęcasz czas na dojazd i powrót. W przypadku jakichkolwiek opóźnień, czekasz dłużej na swoją wizytę. Nie da się ukryć, że często bywa też tak, że termin, który umówiłaś kilka dni wcześniej, przestaje Ci pasować, ale biorąc pod uwagę stan swoich paznokci, nie możesz z niego zrezygnować… W przypadku samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego, te wszystkie problemy nie istnieją! Wyjąć sprzęt do hybryd możesz kiedy tylko masz czas i ochotę. Cały proces da się podzielić na kilka etapów i wykonać je w tzw. międzyczasie. Wszystko możesz dostosować do swoich preferencji i upodobań i – najważniejsze – nie musisz nigdzie wychodzić, śpieszyć się ani czekać na swoją kolej!

Oszczędzasz pieniądze

Mimo że akcesoria i sprzęty do manicure hybrydowego kosztują (szczególnie lampa UV/LED to nieco większa inwestycja), te poniesione koszty szybko Ci się zwrócą! Nawet gdy kupujesz na start kilka lakierów w różnych kolorach, inwestycja nie będzie aż tak wysoka. Pamiętaj, że jeden zabieg stylizacji paznokci u fachowej stylistki to kilkadziesiąt złotych. Dodaj do tego koszt dojazdu, większy nakład czasu – składowych jest naprawdę sporo. Zestaw to z cenami poszczególnych produktów do samodzielnego wykonania stylizacji paznokci (możesz np. zobaczyć, ile kosztuje gotowy zestaw startowy). Wynik działania będzie prosty – manicure hybrydowy robiony samemu się bardziej opłaca!

Możesz w każdej chwili dokonać poprawek

Ile razy zdarzyło Ci się, że już po kilku dniach od manicure hybrydowego pojawił Ci się odprysk na lakierze albo niefortunnie pękł Ci paznokieć? Co wtedy robiłaś? Czekałaś tydzień-dwa na kolejną wizytę u stylistki? A może opłacałaś dodatkowy zabieg? Gdy wykonujesz manicure hybrydowy w domu, również ten problem nie istnieje! Jeżeli pojawi Ci się odprysk, mając u siebie konkretny lakier, wystarczy zmyć go z płytki i pomalować tę konkretną płytkę raz jeszcze. Zajmie to niewiele czasu, a Ty nie będziesz musiała ani ponosić dodatkowych kosztów, ani stresować się z powodu nieestetycznego paznokcia. A co, jeżeli kolor Twojego manicure przestanie Ci się podobać? Wystarczy, że go zmyjesz i zrobisz kolejny manicure – bez konieczności oczekiwania na następną wizytę u profesjonalistki!

Masz wpływ na cały proces wykonywania manicure

Czy bywa tak, że podczas wizyty w salonie przeszkadza Ci otoczenie? Jest zbyt intensywny zapach, głośna muzyka lub zabraknie Twojej ukochanej kawy? Wykonując manicure hybrydowy w domu, to Ty decydujesz, jak wygląda cały “proces zabiegowy”. Możesz odpowiednio przygotować swoje stanowisko pracy, włączyć ukochaną stację radiową lub posłuchać ulubionego podcastu, zaparzyć sobie aromatyczną herbatę i malować paznokcie, jednocześnie mając na twarzy maseczkę. To Ty jesteś swoją stylistką i to Ty podejmujesz ostateczne decyzje! Nie musisz brać pod uwagę opinii innych i przejmować się tym, “co ludzie powiedzą”. To piękne, prawda?

Manicure hybrydowy wykonywany samemu – to się opłaca!

Jak widzisz, samodzielne wykonanie manicure hybrydowego naprawdę ma sens! Znamy paznokciomaniaczki, które już po obejrzeniu 3-4 tutoriali z Internetu bez problemu zrobiły sobie pierwsze hybrydy! Nie potrzebujesz wielu godzin nauki, żeby zacząć! Jeszcze raz zobacz, ile możesz zyskać, zakup zestaw startowy i… rozpocznij przygodę z manicure hybrydowym! Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here