Masaż gorącymi kamieniami

Ciągłe zmęczenie i osłabienie? Nieustanny stres, który paraliżuje ciało? Jest sposób na to, aby odzyskać dobry nastrój i energię do działania. Ulgę przyniesie masaż gorącymi kamieniami, który stanowi połączenie technik relaksacyjnych z właściwościami uzdrawiającymi. Zabieg przeprowadza się przy użyciu kamieni bazaltowych, które dobrze przewodzą wysokie i niskie temperatury.

Masaż gorącymi kamieniami – jak to wygląda?

Do przeprowadzenia zabiegu używa się kamieni bazaltowych o gładkiej powierzchni, które wykazują się dobrymi właściwościami utrzymującymi ciepło. Są zróżnicowane pod względem wielkości, aby można było je bez trudu dopasować do wybranego miejsca na ciele pacjenta. Przed użyciem, należy je ogrzać do temperatury 45-50 stopni Celsjusza (zbyt wysoka mogłaby spowodować uczucie pieczenia czy bólu) i następnie nałożyć na natłuszczone ciało pacjenta.

Kto powinien skorzystać?

Masaż gorącymi kamieniami wykazuje się wieloma pozytywnymi właściwościami. W sposób szczególny polecany jest osobom ze wzmożonym napięciem mięśniowym, walczącym z nadmiernym stresem czy chronicznie przemęczonym. Wśród wskazań wymienia się również pacjentów z urazami ortopedycznymi, stanami poudarowymi, chorobami reumatycznymi i krążeniowymi, a także dotkniętymi schorzeniami neurologicznymi. Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni ma szerokie spektrum działania. Okazuje się nieoceniony także przy nadwadze i otyłości, a także podczas rekonwalescencji po długiej chorobie.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Czy masaże gorącymi kamieniami są przeznaczone dla wszystkich? Niestety nie. Choć sam zabieg jest bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Gorączka, ciąża, choroba zakaźna i nowotworowa, łamliwość kości, skłonność do zakrzepów i zapalenia żył, a także ostre stany zapalne. Wszystkie te czynniki uniemożliwiają wykonanie masażu gorącymi kamieniami.

Jakich efektów można się spodziewać?

Masaże wszelkiej maści pozytywnie oddziałują na organizm człowieka. Niemniej jednak ten z udziałem gorących kamieni wywiera korzystny efekt nie tylko na ciało, ale również umysł. Likwiduje stres i napięcie emocjonalne, rozluźnia, wycisza, a także zapewnia uczucie głębokiego relaksu. Ponadto, masaż gorącymi kamieniami zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu krąży w niej więcej tlenu oraz składników odżywczych. Poprawie ulega cały układ krążenia, albowiem zabieg ułatwia odpływ krwi żylnej przy jednoczesnym zmniejszeniu oporu krwi w tętnicach. W rezultacie – serce lepiej pracuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here