Należy pamiętać, że ten rodzaj włosów będzie korzystał z robienia masek domowych masek, ponieważ unika się wszystkich ciężkich rzeczy, takich jak silikon, znalezionych w wielu zakupionych produktach, które powodują tłuste włosy. Te składniki będą miały na celu odświeżenie włosów, ale bez wysuszenia.

Ocet jabłkowy : brzmi trochę dziwnie, ale ocet jabłkowy zawiera składniki odżywcze, które sprawiają, że włosy są silniejsze, bardziej lśniące i ogólnie zdrowsze, a także usuwa resztki z produktów kosmetycznych, które mogą powodować, że włosy są ciężkie, to da twoje włosy odbije się! Reguluje również pH skóry głowy, co jest korzystne dla tych, którzy cierpią na łupież. Do użycia dodaj 4 łyżki stołowe (59, 1 ml) do innych składników, które można wybrać, lub można je stosować jako płukankę, rozcieńczając 1 część octem do 2/3 części wody.

Truskawki : truskawki są dobre do regulacji produkcji oleju na skórze głowy i spłukiwania oleju z włosów, a także są zapakowane pełne witaminy C, co jest niezbędne dla zdrowia włosów. Zmocz się kilka i zastosuj do włosów samodzielnie lub z innymi składnikami wybranego przez siebie. Możesz mieszać z lekko nawilżającym składnikiem takim jak majonez, aby zapobiec nadmiernemu wyschnięciu. Zostaw na zaledwie 10 minut.

Soda oczyszczona : jest to skuteczny składnik do usuwania zbrylonych produktów kosmetycznych, smar i brudu z włosów. Łyżkę można dodawać do umiarkowanie nawilżającego składnika (np. Majonezu lub jogurtu) lub może być mieszany z wodą w celu wytworzenia pasty i używany zamiast szamponu.

Sok z cytryny : dobrze znany środek ściągający, zamyka pory na skórze głowy, zmniejszając produkcję oleju. Ostrzega się, że sok z cytryny może rozjaśnić kolor włosów, jeśli jest używany regularnie, szczególnie jeśli pójdziesz na słońce z nim nadal na włosach. Można używać samodzielnie, rozcieńczyć (sok z 1 cytryny na 1 kubek wody), spłukać włosy lub może być dodawany do maski.

Te składniki są głównie mające na celu wchłonięcie lub wypłukanie wszelkich olejów i brudu. Jeśli włosy są bardzo tłuste, najlepiej używać tylko tych maksimum raz w miesiącu, aby uniknąć zbyt dużej ilości oleju, która może spowodować, że skóra głowy będzie nadmiernie rozdrabniać olej, (co gorsza), w przeciwnym razie staraj się używać ich z rzeczami nawilżającymi, albo z sekcji suchej sierści lub kombinacji włosów, aby zapewnić, że włosy nie są zbyt wyschnięte.

http://www.gospodyni24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here