Meble kuchenne na wymiar

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić kuchnię, trzeba uwzględnić jej funkcjonalność. Konieczne jest też przemyślenie, czy chcesz zdecydować się na szafki otwarte, czy zamknięte. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Szafki górne − otwarte czy zamknięte?

Meble na wymiar pozwalają świetnie zagospodarować wolną przestrzeń, ponieważ są specjalnie dopasowane do możliwości twojej kuchni. Do ciebie należy jednak decyzja na temat tego, jak mają wyglądać. Dlatego tutaj dobrze jest zastanowić się nad tym, jakie ich elementy będą decydowały o funkcjonalności. Na przykład szafki górne w kuchni, jeśli umieszczone mają być nad strefą, w której przygotowuje się posiłki, dobrze jest, by były zamykane. W przeciwnym razie para oraz tłuszcze będą osiadały na półkach, łącząc się z kurzem. A wtedy znacznie ciężej jest utrzymać czystość.

W szafkach dolnych warto mieć szuflady

Dlaczego? Przede wszystkim są w stanie pomieścić sporo mniejszych akcesoriów. A dzięki umieszczeniu w nich specjalnych organizatorów, unikniesz bałaganu. Poza tym od razu po wysunięciu szuflady cała jej zawartość jest doskonale widoczna z góry. Nie trzeba wtedy odsuwać i wyjmować przedmiotów, do czego niestety często jesteśmy zmuszeni w przypadku półek.

Szafki narożne przydadzą się szczególnie w niewielkich przestrzeniach

Przy wyborze mebli na wymiar, warto pomyśleć o zagospodarowaniu większości narożników. Jest to dobry pomysł zwłaszcza w kuchniach o niewielkim metrażu. Dzięki szafkom narożnym, zarówno dolnym, jak i górnym, nie tylko zyskasz miejsce na umieszczenie akcesoriów i naczyń. Przy ich użyciu możesz też połączyć ze sobą wszystkie meble, sprawiając, że będą stały w jednej linii. Jest to funkcjonalne rozwiązanie nie tylko dla kuchni otwartych, ale i zamkniętych.

Zastanawiając się, gdzie zamówić meble kuchenne na wymiar, warto wybrać miejsce takie jak https://www.fabrykamebli.pl, gdzie specjaliści pomogą ci w wyborze ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, dopasowanych do twoich wymagań oraz możliwości pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here