Medycyna estetyczna — czy faktycznie jest tak straszna?

0
1494

Medycyna estetyczna od lat budzi niezwykle duże kontrowersje i niestety błędnie jest stawiana na równi z chirurgią plastyczną. Nie trzeba jednak szukać zbyt daleko, żeby zauważyć to, że zabiegi z zakresu tej dziedziny są znacznie mniej inwazyjne, a także pozwalają na osiągnięcie innych efektów. Właśnie dlatego, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, postaramy się przedstawić wam trzy najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej!

Toksyna botulinowa

Niniejszy artykuł rozpoczniemy od zabiegu, który niemalże bezpośrednio łączy się z medycyną estetyczną — wykorzystaniu toksyny botulinowej, znanej także jako botox. Jest to bardzo silna toksyna, która jest pomocna w zatrzymywaniu procesów starzenia. To właśnie botox sprawia, że zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki (zmarszczki pojawiające się w okolicy oczu) czy zmarszczki poprzeczne czoła stają się odległym wspomnieniem. Sposób, w jaki działa botox jest stosunkowo prosty — toksyna ta po wstrzyknięciu blokuje połączenia nerwowe z mięśniami, przez co są one w stanie spoczynku. Toksynę botulinową stosuje się także u pacjentów z nadpotliwością czy nawet z bruksizmem (zaburzeniem polegającym na mimowolnym zaciskaniu zębów). Sami widzicie, jak wiele można osiągnąć z tym specyfikiem!

Mezoterapia

Jeżeli jednak szukacie zabiegu, który pomoże w przywróceniu waszej skórze młodego i zdrowego wyglądu, to być może warto, abyście zainteresowali się mezoterapią? Zabieg ten zalecany jest w momencie, gdy skóra wyraźnie straciła na naturalnej witalności i nie jest już tak jędrna i elastyczna jak kiedyś. Wykonanie mezoterapii jest niezwykle proste! Specjalista medycyny estetycznej wstrzykuje podskórnie określony „koktajl” składników odżywczych, który dostosowany jest do potrzeb pacjenta. To dzięki mezoterapii, skóra wygląda znacznie jaśniej młodziej i co najważniejsze — zdrowiej!

Osocze bogatopłytkowe

Jeżeli usłyszelibyście termin „wampirzy lifting”, to zapewne przestraszyliście się całej procedury. Jak się jednak okazuje, zabieg ten wykorzystywany jest właśnie z pomocą osocza bogatopłytkowego. Jest to preparat całkowicie naturalny i bezpieczny, gdyż pochodzi… od samego pacjenta lub pacjentki! Polega on na pobraniu od pacjenta krwi (około 8ml), a następnie odwirowania jej, tak aby możliwe było oddzielenie krwinek czerwonych od osocza, bogatego w płytki krwi. Po dodaniu do osocza czynnika wspomagającego produkcję cytokin jest ono wstrzyknięte w skórę twarzy!… Efekt? Skóra jest widocznie młodsza a zmarszczki zredukowane! Jak więc sami widzicie — medycyna estetyczna nie jest tak straszna, jak krążące o niej opinie!

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej dowiesz się ze strony https://www.medessence.pl/medycyna-estetyczna-warszawa/osocze-bogatoplytkowe-ceny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here