męska fryzura

Obecnie coraz więcej mężczyzn dba o swoje włosy. W ich łazienkach znajdujemy coraz to nowsze kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. Fryzjerzy postarali się, by fryzury męskie były nietuzinkowe i różnorodne. Uczesania mają być męskie, perfekcyjnie ostrzyżone, pozostawione w lekkim nieładzie lub utrwalone przy pomocy pasty, gumy, żelu do włosów. Włosy wypada poznać pod różnym kątem: jakości, ilości, grubości i koloru. Pod kątem jakości włosów wylicza się włosy: suche, normalne, tłuste. Pod kątem ilości włosów wylicza się włosy: gęste, średnio gęste, rzadkie. Pod kątem grubości włosów wylicza się włosy: grube, średnie, cienkie. Pod kątem koloru włosów wylicza się włosy: ciemne, rude, blond, siwe. Panowie powinni posiadać podstawowe informacje na temat takich, które sami posiadają, Tak aby móc o nie odpowiednio zadbać.

męska fryzuraNajmodniejsza fryzura

Klasyczne męskie cięcie to krótsze włosy po bokach i z tyłu głowy, a dłuższe na górze. Jest to przede wszystkim męska fryzura, która jest na topie od kilku lat. Poza tym coraz większa ilość panów się na nią decyduje. Dodatkowo fryzjerzy coraz częściej udoskonalają tą fryzurę, dodając nowe cięcia i stylizację. Panowie stawiają obecnie na fryzury efektowne, tak aby wzbudzać zachwyt wśród pań. Dodatkowo bardzo ważna jest również stylizacja włosów, czego coraz częściej panowie się podejmują.

Fryzura a kształt twarzy mężczyzny

  • TWARZ KWADRATOWA

Fryzury z wygolonymi bokami będą idealnie pasować facetom z kwadratową twarzą. Jeśli zaś nie za bardzo chce się wygalać mocno boki, to można po prostu zadbać o to, żeby włosy na tej części głowy były po prostu krótsze lub ułożyć je w taki sposób, żeby nie poszerzały twarzy.

  • TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA)

W tym celu po bokach należy nieco sobie pofolgować i nie skracać ich. Dzięki temu twarz będzie wydawać się nieco szersza.

  • TWARZ TRÓJKĄTNA

Najlepszą z opcji przy tym kształcie twarzy jest pozostawienie długich włosów w „twórczym nieładzie”.

  • TWARZ OWALNA

Przy tego rodzaju twarzy trzeba unikać zbytniego poszerzania boków, żeby twarz nie zbliżała się kształtem do okrągłej. Krótkie włosy mężczyzn wymagają podkreślenia ich faktury właściwymi kosmetykami do stylizacji. Innego rodzaju stylizacji wymagają włosy, które są słabe i wypadają, innego takie, które są gęste, cienkie, czy też normalne. Kosmetyki do stylizacji męskich fryzur powinny posiadać w składzie wyciągi roślinne; substancje wzmacniające włosy, jak arginina; czy stymulujący i lubiany przez Panów mentol lub wyciąg z eukaliptusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here