Męska torba weekendowa – idealny zamiennik dla niepraktycznej walizki?

Krótkie podróże, zarówno prywatne, jak i służbowe, to rzeczywistość wielu mężczyzn. Można nawet rzec, że czasem praca wymusza nieustanny ruch, a zatem tzw. życie na walizkach. Krótkie wyjazdy nie wymagają od nas jednak dużego bagażu. Dlatego coraz więcej panów decyduje się na wygodne torby weekendowe męskie. To niezwykłe połączenie stylu, klasy, jakości oraz funkcjonalności jest warte swoich pieniędzy. Dlaczego warto zaopatrzyć się w skórzaną torbę weekendową?

Szybkie i wygodne podróżowanie – torba weekendowa męska wygrywa z walizką?

Wykonane z dobrego gatunku skóry, torby weekendowe są bardzo wytrzymałe. Jeśli chodzi o trwałość niewiele ustępują walizkom. Rzadziej się je uszkadza i brudzi, gdyż są to męskie torby na ramię, nie posiadają kółek, a zatem nie mają kontaktu z ośnieżonym, mokrym lub pełnym błota podłożem. Dodatkową zaletą skórzanych toreb weekendowych męskich jest ich elastyczność. Walizki i nesesery, nawet małych rozmiarów, bez względu na okoliczności, zawsze zachowują stałe rozmiary. Torbę weekendową, jeśli nie jest wypełniona po brzegi, znacznie łatwiej upchnąć w bagażniku lub luku bagażowym autobusu, samolotu czy pociągu. Podróżowanie z męską torbą na ramię jest szybkie, wygodne i dużo mniej uciążliwe, niż w przypadku walizki.

Nie zawsze jednak weekendowa torba męska wygrywa z klasyczną walizką. Zyskuje ona przewagę wówczas, gdy mamy niewielki bagaż, na który składa się kilka ubrań, bielizna, kosmetyczna itp. Stąd nazwa „torba weekendowa”, (więcej na Gentle-man.pl/75-torba-weekendowa-meska) sugerująca niewielki bagaż na krótki trip. Na dłuższe podróże zdecydowanie bardziej nada się pojemna walizka. Jest też lepsza, gdy przewozimy kruche i delikatne przedmioty – wiele walizek ma blaszane lub wzmacniane ścianki i skutecznie chroni bagaż przed uszkodzeniem, np. w trakcie odprawy na lotnisku.

Męska torba weekendowa czy walizka na kółkach – kwestia stylu?

Od strony praktycznej wiemy już na co można liczyć, podróżując ze skórzaną torbą weekendową. Jednak w życiu nie chodzi tylko o czysto praktyczne aspekty – torba na ramię to część garderoby każdego gentlemana, musi zatem dobrze się komponować z pozostałymi elementami ubioru, takimi jak buty, pasek do spodni, zegarek, a zimą płaszcz i rękawice. Pod względem stylu zdecydowanie wygrywają męskie torby weekendowe. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o ich wykonanie – licowana skóra dobrej jakości to klasa sama w sobie, podkreśla elegancką stylizację i dodaje animuszu. Wiele z topowych marek na rynku wykonują swoje torby na ramię metodą ręcznego szycia – szwy wyglądają bardzo elegancko, a torba przyciąga uwagę.

Praktyczna torba weekendow

Fot. Praktyczna torba weekendowa – Męski sklep Gentle-Man.pl

Męskie torby weekendowe łatwiej dopasować zarówno do prostych kreacji (jeansy, koszula w kratę), jak i do typowo formalnego stroju (garnitur). Podróżując w klasie biznesowej to wręcz wskazane, bo bagaż to w pewnym sensie także nasza wizytówka. Skórzana torba weekendowa jest także zalecana dla osób, które nie lubią wyróżniać się w tłumie – podróżując z walizką zawsze sugerujemy, że jesteśmy turystami – przyciągamy uwagę. Podróże z weekendową torbą męską to komfort i gwarancja stylu, która jest warta swojej ceny. A za dobry, skórzany produkty przyjdzie nam zapłacić od 400 do nawet kilku tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here