Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to nic innego jak mikroigłowanie skóry za pomocą specjalnie do tego celu wykonanego elektrycznego urządzenia do igłowania skóry. Urządzenie to ma kształt długopisu nabijanego 12 bardzo cienkimi igłami. Jest to wyrób medyczny stosowany w mikroigłowaniu do niszczenia starej tkanki bliznowatej i stymulowania proliferacji komórek skóry. To namnażanie się komórek skutkuje utworzeniem nowych warstw tkankowych z włókien elastyny ​​i kolagenu, a także nowych naczyń włosowatych dla lepszego ukrwienia.

Urządzenie ślizga się po skórze, wnikając w górne warstwy skóry na głębokość nawet do dwóch milimetrów, tworząc liczne drobne rany po igłach. Ta procedura powoduje, że organizm reaguje, stymulując rozwój nowych włókien kolagenu i elastyny. W odpowiedzi na ten bodziec skóra wiotczeje i gęstnieje, co skutkuje redukcją widoczności blizn oraz drobnych linii i zmarszczek.

Najpierw oczyszcza się skórę tak, aby można było nałożyć krem ​​znieczulający, zmniejszający dyskomfort. W celu uzyskania lepszych efektów, podczas zabiegu używamy produktu stymulującego kolagen, takiego jak kwas hialuronowy, serum z witaminą C lub rozjaśniacz skóry do pigmentacji. Następnie do nakłucia skóry używa się małego ręcznego urządzenia przypominającego długopis ze sterylną, jednorazową końcówką z 12 małymi igłami. Wielobiegowa i regulowana głębokość igły umożliwia przebijanie warstwy skóry pod kątem 90 stopni i zwiększenie wchłaniania produktów. Po zabiegu kojące serum z witaminą C lub kwas hialuronowy służy do nawilżenia, leczenia i ochrony skóry.

Większość ludzi odczuwa zaczerwienienie i łagodny obrzęk w podobny sposób, dokładnie tak jak łagodne oparzenia słoneczne, trwające przez 24-48 godzin, może wystąpić także minimalne krwawienie punktowe lub zasinienie. W ciągu tygodnia lub dwóch zauważysz, że Twoja skóra jest gładsza i bardziej promienna, ale pełne efekty będą widoczne dopiero kilka miesięcy później.

Tymczasem mezoterapia jest lepsza w przypadku problemów skórnych, które występują w dolnych warstwach, takich jak odwodnienie i zaawansowane starzenie się, ponieważ ukierunkowany aktywny roztwór jest wstrzykiwany, gdy igła wnika w skórę. Mezoterapia jest świetna dla osób cierpiących na odwodnioną, matową, opuchniętą lub obwisłą skórę oraz dla tych, którzy chcą walczyć z cellulitem i upartym zlokalizowanym tłuszczem.

Większość terapeutów na poziomie 3. zazwyczaj używa igły do ​​maksymalnej głębokości 2 mm za pomocą pistoletu do mezoterapii, który jest idealny w przypadku bardziej zaawansowanych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata objętości. Można wstrzykiwać roztwory, które będą stymulować znacznie szybszą reakcję niż mikroigły, wystarczy, że wprowadzisz je głębiej w skórę. Właśnie z tego powodu wiele roztworów do mezoterapii zawiera kwas hialuronowy, który dostarcza nawilżenia, aby uzyskać pełny blask z głębi skóry.

Więcej dodatkowych informacji odnośnie tego, na czym polega zabieg Dermapen, można znaleźć na stronie internetowej: wrosinski.pl. Na pewno zamieszczone tam treści rozwieją wszelkie wątpliwości odnośnie zagadnienia, jakim jest mezoterapia mikroigłowa Dermapen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here