Mieszkania w bieli

Mniejsze wnętrza zdecydowanie lubią się z jasnymi kolorami, a już zwłaszcza z bielą. Ten podstawowy i klasyczny odcień cudownie je rozświetla, optycznie powiększa i rozjaśnia. Może przewijać się standardowo na ścianach, ale może też zostać wykorzystany w pewnych elementach składających się na całe wyposażenie pomieszczenia.

Czy białe meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Mieszkania w bieli mogą zostać wypełnione chociażby białymi meblami wypoczynkowymi. Czy jednak jest to dobry pomysł, by kupować tak jasne kanapy, fotele i narożniki? Czy przypadkiem białe obicie nie będzie zbyt szybko się brudzić i przez to już po krótkiej kilkumiesięcznej eksploatacji nie zostanie całkowicie zniszczone?

Niekoniecznie. Oczywiście jasne tkaniny są bardziej podatne na zabrudzenia od tych ciemnych, jednakże i tym zabrudzeniom można zapobiegać. W jaki sposób? Przede wszystkim ważny okaże się w tej kwestii typ materiału wykorzystanego do stworzenia obicia. Niekoniecznie musi to być miękki materiał.

Wyraźne widoczne włókna tkaniny rzeczywiście będą szybko się brudzić, ponieważ rozlane napoje czy kurz zaczną w nie wchodzić i przez to staną się wręcz nie do usunięcia. Taki problem mogą mieć nawet użytkownicy ciemniejszych kompletów wypoczynkowych. Jeżeli więc do salonu czy innego pokoju dziennego rzeczywiście ma trafić biały komplet wypoczynkowy, należy zadbać o to, aby miał on powierzchnię łatwą w pielęgnacji. Jego powłoka może zostać wykonana np. z materiału lakierowanego. Takie tworzywo wykaże się naprawdę niezłą trwałością i wysoką odpornością i na uszkodzenia, i na zabrudzenia.

Innym dobrym wariantem jest skóra. Z uwagi na to, że ma ona gładką i jednolitą strukturę, ciężko ją jakoś poważniej zabrudzić. Plamy występują tak jakby na jej zewnętrznej powierzchni i nie wnikają w głębsze struktury włókien. Jako że jednak skóra naturalna jest bardzo droga, warto pomyśleć o zastąpieniu jej skórą sztuczną, która doskonale imituje naturalny materiał, a jest od niego znacznie tańsza i łatwiej dostępna.

Jakie meble wybrać aby pozostały białe?

Na pewno te solidne i jakościowo oraz porządnie wykonane. Jeżeli jednak w domu pojawił się już jakiś komplet wypoczynkowy i okazało się, że niestety jest on wysoce podatny na zabrudzenia, zawsze można delikatnie wpłynąć na jego właściwości i je zmienić, pokrywając go np. specjalną farbą, która ułatwia czyszczenie powstałych plam i zabrudzeń. No i meble wypoczynkowe zawsze trzeba też na bieżąco pielęgnować. Jeżeli tylko pojawi się na nich chociażby niewielka plamka, od razu należy ją wyczyścić i usunąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here