mini piekarnik elektryczny
fot. pexels.com

Mini piekarniki elektryczne niewiele różnią się od klasycznych modeli piekarników. Jednakże są one bardziej podatne na szerokie zastosowanie. Z powodzeniem łączą w sobie funkcje klasycznego piekarnika, mikrofali, a także opiekacza do kanapek! Sprawdź, dlaczego warto mieć mini piekarnik elektryczny!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-mini-piekarnik-do-zabudowy/

Mini piekarnik

Główną różnicą pomiędzy klasycznym piekarnikiem a jego mini wersją tkwi jest pojemność obu urządzeń. Tradycyjne modele mają pojemność w granicach 65-80 litrów, a w mini piekarnikach będzie ona kilkukrotnie mniejsza. Przygotowanie obiadu dla całej rodziny w mini piekarniku czy sporego indyka może być zatem bardzo trudne.

Na niekorzyść tych modeli również przemawia mniejsza ilość funkcjonalności. W porównaniu z nowoczesnymi modelami piekarników wypada ona dość kiepsko. Jeśli więc szukasz sprzętu AGD, który przeznaczony jest do przygotowywania prostych i niewielkich dań to ta różnica w liczbie programów nie powinna mieć wielkiego znaczenia.

Zaletami mini piekarnika jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Ceny najdroższych mini piekarników nie przekraczają puli 450 zł. To świetne rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem.

Co powinien mieć mini piekarnik?

Standardowe mini piekarniki powinny mieć moc około 1000-1200 watów. Wówczas przyrządzisz w nich podstawowe potrawy, takie jak mięso oraz ryby czy warzywa. Zbyt niska moc może być wysoko nie wystarczająca w przygotowywaniu klasycznych potraw.

Mini piekarnik powinien również zmieścić się w twojej kuchni, ale również posiadać dodatkowe akcesoria, które będą ci ułatwiać pracę z nim. Takie dodatki jak podstawka na okruszki, kratka grillowa, szpikulec do pieczenia, to tylko niektóre z atrakcyjnych dodatków.

Mini piekarnik powinien mieć również odpowiedni zakres temperatury, co ma szczególne znacznie, gdy zamierzasz piec dania, które wymagają niskiej temperatury. Ważne by był również wykonany z wysokojakościowych materiałów.

Przeczytaj też: http://studioniezapominajka.pl/piekarnik-gazowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here