smartfon

Smartfony wpisały się w naszą codzienność i towarzyszą nam zarówno w pracy, jak i w domu. Aby wybrać odpowiedni model, trzeba określić swoje potrzeby i budżet, wiedzieć, do czego dany model ma nam służyć. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Smartfon idealny – jak go wybrać?

Smartfon Samsung czy Apple to zwykle jedne z najdroższych urządzeń na rynku. Modele flagowe mają bardzo dobre parametry i aparaty doskonałej jakości, co wyróżnia je na tle konkurencji. Jednak nie każdy potrzebuje takiego modelu – wielu będzie wystarczał telefon Huawei czy Oppo. Jeśli szukasz bardziej budżetowego smartfona, będą wystarczające. A na jakie parametry zwrócić uwagę podczas poszukiwań konkretnego modelu?

System operacyjny

Duże znaczenie ma wybór systemu operacyjnego – w większości jest to Android i iOS, ale może być też Windows Phone. Dlaczego jest to takie ważne? Od tego zależy, jakie aplikacje będą dla nas dostępne. Większość działa na Androidzie i jest to najpopularniejszy wybór, ale alternatywą jest iOS. Jest jednak mniej powszechny, a poza tym droższy.

Ekran

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj, rozmiar i rozdzielczość ekranu, aby telefon  mógł zapewnić dobrą jakość grafiki. Popularne są ekrany w technologii IPS, AMOLED i LCD. Pierwsza gwarantuje ostry obraz i odwzorowanie kolorów oraz detali. Popularny obecnie jest droższy AMOLED, ale zarazem energooszczędny i cieńszy. Smartfon Samsung czy Huawei z takim rodzajem wyświetlacza to chętnie kupowane modele.

Aparaty fotograficzne i kamera

Jeszcze niedawno telefony nie mogły równać się z aparatami fotograficznymi, ale z biegiem lat ich możliwości znacznie się zmieniły. Telefon Xiaomi, Redmi, Samsung czy Sony ze znakomitym aparatem to dla wielu osób podstawa. Na ten parametr warto zwrócić uwagę, gdyż podczas wakacji nie trzeba nosić dodatkowego sprzętu.

Pamięć RAM

Różne modele są wyposażone w różne wielkości pamięci RAM – m.in. 3, 4 czy 8 GB. Generalnie im jej więcej, tym lepiej. Korzystasz z wielu aplikacji? Za mało pamięci może spowolnić pracę telefonu, a nawet ja zawiesić. Nie korzystaj też z wielu apek równocześnie, aby dodatkowo nie spowolnić jego działania.

Pojemna bateria

Nie ma znaczenia, czy telefon służy nam służbowo, czy raczej do rozrywki, musi mieć pojemną i solidną baterię – najlepiej z opcją szybkiego ładowania. Nic tak nie irytuje jak konieczność ciągłego jej ładowania. Obecnie standardem są modele o pojemności powyżej 3000 mAh. Dobry telefon Xiaomi, Huawei czy inny będzie funkcjonalnym pomocnikiem i znacznie usprawni wykonywanie wielu zadań na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here