Wpływ rozwoju technologicznego maszyn rolniczych, na prace farmerów.
Dzięki rozwojowi gospodarczemu i technologicznemu, znacznie polepszają się warunki pracy we wszystkich dziedzinach produkcyjnych. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat, dało się zauważyć intensywny wzrost rozwoju maszyn i urządzeń rolniczych, co jednakowo, przełożyło się na szybszą i wydajniejszą pracę w gospodarstwach rolnych.
Uniwersalne i wielozadaniowe urządzenie.
Najbardziej znanym i cenionym akcesorium używanym przez rolników, jest TUR do ciągnika. Urządzenia te pomimo, że nie mają bezpośredniego zastosowania w pracach na roli, są bardzo przydatnym narzędziem, zastępującym pracę ludzkich rąk z wielokrotnie większą wydajnością. Ładowacz czołowy TUR, jak sama nazwa wskazuje, służy głównie do ładowania różnego rodzaju rzeczy, których w pracach na gospodarstwie jest naprawdę całkiem sporo. W zależności od zamocowanego do niego, wymiennego osprzętu, możliwe jest wykonywanie nim następujących prac załadunku i rozładunku:
-płodów rolnych
-obornika
-balotów
-słomy
-kiszonki
-materiałów sypkich
Jakie dodatkowe czynności jest w stanie wykonać TUR do ciągnika.
Poza pracami wymienionymi powyżej, ładowacz z zamocowanym lemieszem, stuprocentowo sprawdza się również jako pług śnieżny. Natomiast przy użyciu kosza platformowego, możliwe jest, bezpieczne wykonywanie prac na wysokościach.
Wyposażenie i osprzęt.
W standardowym wyposażeniu, TUR do ciągnika posiada układ prostowodowy, zapewniający w czasie pracy, utrzymanie narzędzi roboczych w pozycji poziomej. Ma to korzystny wpływ przy użyciu chwytaka do palet, w pracach przeładunkowych, oraz przy przewożeniu materiałów sypkich za pomocą szufli.
Do standardowego wyposażenia, zalicza się również Euroramkę. Pozwala ona w łatwy i szybki sposób wymienić osprzęt.
W zależności od potrzeb i zastosowania, możliwe jest użycie następującego oprzyrządowania:
-widły do obornika
-widły do obornika i bel z krokodylem
-chwytak palet przesuwny
-łyżka do materiałów sypkich
-chwytak do bel
-kosz platformowy
-lemiesz
Oczywiście, każdy TUR do ciągnika, może być skonfigurowany, odpowiednio do potrzeb użytkownika, co dzięki dużej gamie osprzętu, czyni to urządzenie, jednym z najbardziej niezbędnych w gospodarstwie rolnym.

http://www.autotesty.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here