Nowoczesne żyrandole świecznikowe i akcesoria do lamp

0
1126

Każde mieszkanie i dom wymaga indywidualne podejścia i dobrania jak najlepszego oświetlenia. Rynek lamp jest ogromny, widać to zwłaszcza w Polsce, skąd wywodzi się duża ilość uznanych na świecie przedsiębiorstw. Dzięki temu można nabyć na rodzimym rynku polskie produkty w atrakcyjnych cenach. Co więcej, oczywiście jest opcja pójścia do Ikei czy polowanie na allegro i innych serwisach aukcyjnych. Najważniejsze jest to, żeby lamp był ozdobą domu. W tym tekście pokażę proste akcesoria do lamp, dzięki którym odmienimy wygląd lamp bez potrzeby kupowania zupełnie nowych modeli za sporą ilość środków.

Żyrandole świecznikowe i nowoczesne

Zacznijmy od klasyki gatunku z oświetlenia. Pierwsze żyrandole opierały się na świetle setek świec zawieszanych pod sufitem na specjalnej konstrukcji. Kształt żyrandoli klasycznych w takiej formie przetrwał do dzisiejszych czasów i występuje w formie żyrandoli świecznikowych. Są to typowe lampy do pomieszczeń bardziej tradycyjnych, eklektycznych. Jeśli u nas w mieszkaniu dominuje tzw. standard IKEA (raczej minimalistyczna stylistyka mebli), to sprawdzi się coś bardziej nowoczesnego – żyrandole czy kinkiety o prostych kształtach, bez zbędnych ornamentów.

Lampy wiszące i sufitowe

Lampy wiszące nadają pomieszczeń charakteru i znajdują zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jeśli szukamy stylowej i prostej lampy do sypialni, to sprawdzi się np. prosta lampa wisząca na środku pokoju razem z eleganckim abażurem. Abażur doda lekkości, a jeśli będzie w jasnym kolorze, to będzie rozpraszał bardzo przyjemne dla oka światło. Co więcej, takie modele lamp występują zwykle w bardzo okazyjnych cenach.

Abażury

Abażury to dobra forma ujednolicenia wyglądu oświetlenia w całym domu. Dzięki zastosowaniu spójnej kolorystyki i faktury abażurów – zachowamy podobny styl w całym mieszkaniu. Co więcej występują one praktycznie w każdym rodzaju lampy. Jednym z najlepszych przykładów niech będzie prosta lampa stojąca, z klasycznym abażurem. Obecnie klasyczny, ciemny i ciężki abażur zostaje zastąpiony nowoczesnym materiałem w jasnym kolorze.

Lampy stojące

Lampy stojące mogą być praktyczne i piękne. Ja sam proponuję kupno lamp o metalowej konstrukcji i wykończeniu chromowym czy czarnym. Są to modele, które występują w formie lamp biurkowych ale także dużych lamp stojących na ziemi. Oba typy przydadzą się w domowym biurze czy nawet w salonie w miejscu, gdzie lubimy umilać sobie czas lekturą.

Dobór żarówek

Nie można również zapominać o tym, jak ważną rolę odgrywają żarówki w technologii ledowej. Przede wszystkim są energooszczędne i mamy większą kontrolę nad wyborem typu światła (spektrum kolorystyczne). Co więcej, można zdecydować się na rozwiązanie nietypowe – inteligentne żarówki sterowane przez aplikację na telefonie. Przy pomocy smartfona zmienimy kolor, intensywność światła, czy ustawimy tryb imprezowy. Co więcej, żarówki można zsynchronizować z porannym budzikiem, co znacznie ułatwi pobudkę o wczesnej porze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here