zdjęcia
fot. pexels.com

Zdjęcie biznesowe jest bardzo ważne z perspektywy poszukiwania nowej pracy, rozwoju zawodowego i zdobywania awansu. Istotne jest, aby to zdjęcie było profesjonalne. Oczywiście wybór fotografa ma tutaj ogromne znaczenie, natomiast nie jest to jedyny wyznacznik dobrego zdjęcia. Ty, jako osoba fotografowana również musisz się do tego przyłożyć. Poznaj zasady dobrego przygotowania się do takich zdjęć.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/nie-musisz-jechac-daleko-by-zrobic-dobry-portret-fotograficzny-zdjecia-portretowe-z-charakterem/

Zadbaj o skórę

Na dobre biznesowe zdjęcie bardzo duży wpływ ma wygląd i jakość skóry. Chodzi tutaj szczególnie o skórę twarzy, ponieważ ciało jest i tak w większości zakryte. Dodatkowo, nawet jeśli na zdjęciu widać część ciała, to później podczas obróbki zdjęcia można ukryć pewne mankamenty. Oczywiście warto zadbać o skórę całego ciała, natomiast to zdecydowanie twarz jest kluczowa. Głównie rozchodzi się tutaj o to, że jeśli Twoja skóra na twarzy jest przesuszona, to zwyczajnie makijaż nie będzie na niej dobrze wyglądać i oczywiście można efekt podrasować w programie do obróbki zdjęć, ale niestety nie zawsze ten efekt jest naturalny i zadowalający. Dodatkowo, jeśli Twój makijaż nie będzie dobrze wyglądał, to wówczas Ty sama ze sobą nie będziesz dobrze się czuć, co może wpłynąć na jakość zdjęcia.

Jeśli jesteś mężczyzną, pamiętaj że u Ciebie również makijaż będzie wymagany. Zazwyczaj jest to przypudrowanie skóry, aby nie świeciła się odbijając światła. Czasem również może być przykrycie pojedynczych wyprysków. Istotne jest również, aby przed taką sesją bardzo mocno nawilżyć usta. To dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Odpowiednie ubrania

Decydując się na sesję biznesową pamiętaj o odpowiednich ubraniach. Powinny być one dopasowane do zawodu, w którym pracujesz. Jeśli są to jednak zdjęcia biznesowe to pamiętaj, że Twoje ramiona i w ogóle ciało powinny być zakryte. To sprawia, że zdjęcie jest bardziej profesjonalne.

Przeczytaj też: http://studioniezapominajka.pl/top-kategorie-prezentow-na-walentynki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here