Odbudowa włosów

Struktura włosa niszczona jest przez farbowanie, rozjaśnianie, częste lub nieumiejętne prostowanie włosów w wysokich temperaturach czy działanie promieni słonecznych. Zauważamy wtedy, że są suche, łamliwe, pozbawione blasku i napuszone. Aby wzmocnić włosy, można stosować specjalne kosmetyki nastawione na odbudowę, wcierki lub suplementy diety – na uzyskanie wymarzonego efektu, potrzeba jednak czasu i systematyczności. Dzięki zabiegom oferowanym w salonach fryzjerskim, stan włosów można poprawić od razu, a efekty będą utrzymywać się długo.
Możesz wybierać spośród wielu różnych zabiegów. Najpopularniejsze z nich, to:
• Sauna na włosy to inaczej zabieg z wykorzystaniem pary wodnej jest popularny już od kilku lat. Rozpoczyna się od umycia włosów, na które następnie nakładana jest maska lub ampułka odżywcza. Rodzaj preparatu zależy od salonu i od potrzeb klienta. Następnie siada się pod kopułą, przypominającą tradycyjną suszarkę fryzjerską. Ten aparat wytwarza parę wodną w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Ciepło i wilgoć wpływają na otwieranie się łusek włosa, a substancje zawarte w masce z łatwością przenikają w jego głąb. Dodatkowo zabieg ma działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry.
Na koniec fryzjer płucze włosy zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Czas całego zabiegu to ok. 40 min., z tego ok. 20 min. spędzamy pod aparatem. Efekty zabiegu: włosy są wygładzone i lśniące, maska wnikająca we włosy nawilża je i wzmacnia. Zabieg stymuluje też porost włosów. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, polecana jest seria 4-5 zabiegów wykonywanych co tydzień.
• Keratynowe prostowanie włosów poleca się osobom, których włosy są mocno zniszczone, puszące się, a sytuacji nie da się opanować za pomocą produktów do stylizacji. Można wykonywać go na włosach farbowanych i rozjaśnianych. Efektem zabiegu jest wyprostowanie włosów, dlatego może wydawać się odpowiedni przede wszystkim dla osób z włosami kręconymi. Każdy jednak może skorzystać z dobrodziejstw keratyny, a efekt prostowania będzie dodatkowym atutem u osób, których włosy nie chcą się naturalnie układać i często pozostają w nieładzie.
Keratyna jest naturalnym składnikiem budującym włosy i paznokcie. Podczas zabiegu, na włosy nałożona jest substancja w wysoką zawartością keratyny, następnie prostuje się włosy w temperaturze 220 – 230 stopni Celsjusza. Dzięki temu, łuski włosa się otwierają, a keratyna wnika i trwale uzupełnia strukturę i budowę włosa.
Po zabiegu włosy są proste, gładkie, lśniące, a przede wszystkim w naturalny sposób wzmocnione. Nie ma problemów z ich układaniem, przestają się też puszyć. Preparat z keratyną nie obciąża włosów. Efekty utrzymują się od 3 do 5 miesięcy, przy czym lepszy efekt osiąga się na włosach cienkich.
Przez 2-3 dni po zabiegu nie można włosów myć, moczyć i najlepiej unikać przebywania w wilgoci. Nie należy też włosów spinać i wiązać. Aby efekty zabiegu zachować jak najdłużej, powinno używać się szamponów bez zawartości SLS i keratynowych odżywek.
• Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak
Zabieg rekonstrukcji włosów polega na oczyszczeniu struktury włosów, a następnie wzmocnieniu jej za pomocą kilku preparatów nakładanych po kolei.
1 Etap – oczyszczanie – mycie włosów głęboko oczyszczającym szamponem.
2 Etap – wygładzanie porowatości włosa – na włosach rozprowadzana jest odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.
3 Etap – rekonstrukcja – nałożenie preparatu zawierającego 19 aminokwasów, które mają za zadanie odbudować i wzmocnić włosy.
4 Etap – nawilżanie – zastosowanie nawilżającej odżywki, która wygładza, nabłyszcza włosy i zamyka ich łuski. W skład preparatów i odżywek stosowanych podczas zabiegu wchodzą naturalne, nawilżające składniki, takie jak: aloes, gujawa, olejek jojoba i masło shea.
Cały zabieg trwa ok. 30 – 40 min., jednak w przypadku bardzo zniszczonych włosów, każdy z etapów może zostać powtórzony kilkukrotnie dla uzyskania zadowalającego efektu, w związku z czym, czas zabiegu może się wydłużyć.
Efekty zabiegu: włosy są miękkie, gładkie i lśniące. Zabieg wykonuje się w celu poprawy kondycji włosów, szczególną różnicę odczują osoby zmagające się z problemem rozdwajających się końcówek. Rekonstrukcja bardzo dobrze sprawdzi się też przed planowaną koloryzacją lub trwałą ondulacją. Dzięki zabiegowi, kolejne etapy stylizacji fryzury nie będą miały negatywnego wpływu na stan włosów, a kolor będzie trwalszy i bardziej intensywny.

www.twojafanaberia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here