Odchudzanie przed wiosną, czyli jak odzyskać zdrowie i formę po zimie

Zima to czas, kiedy każdy z nas mimowolnie przybiera – mniej lub więcej – na masie. Ważymy nieco więcej, posiadamy zazwyczaj o kilka zbędnych kilogramów za dużo. Próbujemy się ich pozbyć, zapisując się na siłownię lub praktykując ćwiczenia fizyczne w domu, zmieniając dietę, decydując się na zdrowszy i bardziej świadomy styl życia. Niejednokrotnie przynosi to efekty i przed nadejściem wiosny wielu osobom udaje się wypracować wymarzoną, wysportowaną sylwetkę; ponadto zmiana stylu życia na zdrowszy ma również przełożenie w stanie zdrowotnym tych osób. Rzadziej chorują, są pełne energii, mają więcej chęci do życia. Wychodzi więc na to, iż zmiana stylu życia przynosi same pozytywne skutki. Dlaczego by się więc nie zdecydować na taki krok? Pojawia się jednak podstawowe pytanie – jak to właściwie zrobić? Jak stać się zdrowszym człowiekiem?

1. Zmiana diety
Pierwszym krokiem do zmiany na lepsze jest przede wszystkim modyfikacja codziennej diety. Nie chodzi oczywiście o to, by z dnia na dzień przestać jeść i rozpocząć głodówkę. Absolutnie nie, mogłoby to tak naprawdę przynieść więcej szkód niż korzyści. Dobrym pomysłem jest jednak zmniejszenie ilości przyjmowanego codziennie pożywienia. Nie chodzi jednakże o zmniejszenie drastyczne. Kolejny krok to zmiana jakości przyjmowanego pokarmu na lepsze i zdrowsze. Spowoduje to nie tylko spadek masy ciała, ale i poprawę stanu zdrowia. Ostatnio bardzo często porusza się kwestię imbir a odchudzanie. Czy imbir faktycznie może pomóc w zrzuceniu masy ciała? Czy imbir jest zdrowy? Jak wiemy, wspomniany wyżej imbir ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające i pobudzające organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Dlatego też biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zalety korzenia imbiru (oczyszczenie organizmu, spalanie tkanki tłuszczowej), zdecydowanie warto jest włączyć go w swoją codzienną dietę. Nie jest to wcale trudne. Wystarczy chociażby wrzucić kilka plasterków pociętego korzenia imbiru do gorącej herbaty – uzyskamy w ten sposób przepyszną herbatę rozgrzewającą. Ponadto możemy go też w kuchni przemycić w formie przyprawy, którą możemy śmiało dodawać do przeróżnych potraw.

2. Regularna aktywność fizyczna
Najlepsze rezultaty przynosi połączenie zdrowej, zbilansowanej diety z regularną aktywnością fizyczną. Potwierdziły to liczne badania, dlatego też jeśli chcemy uzyskać widoczny, trwały efekt, powinniśmy zdecydowanie postawić na połączenie tych dwóch elementów. Nie musimy jednak od razu zakładać karty na pobliskiej siłowni. Nie jest to wcale konieczne. Wystarczy, że każdego dnia poświęcimy kilkanaście – kilkadziesiąt minut na aktywność fizyczną. Nie muszą to być wyczerpujące ćwiczenia – wręcz przeciwnie, najlepiej jest zaczynać małymi kroczkami, od delikatnej, mało wymagającej gimnastyki. Z dnia na dzień możemy stopniowo zwiększać poziom ich trudności, uzyskując dzięki temu coraz to lepsze efekty, ale nie nadwyrężając przy tym organizmu. Nie o to przecież chodzi, by chcąc uzyskać zdrowie i sprawność doprowadzić do wykończenia organizmu!

www.abczdrowia.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here