odżywka na porost włosów

Większość kobiet chce mieć piękne i długie włosy. Jednak prędkość z jaką rosną nasze włosy, to sprawa bardzo indywidualna. Przeciętnie w ciągu miesiąca dorobimy się 1-3 cm, a w ciągu roku 12-35 cm. Wszystko jednak zależy od naszego organizmu. Szampony i odzywki wzmacniające włosy mogą stymulować porost włosów. Zawarte w nich składniki, takie jak wyciąg z żeńszenia, chinina czy czarna rzepa, pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy.

odżywka na porost włosówCo robić przy zapuszczaniu włosów

  • podciąć końcówki, poszarpane końcówki spowalniają też wzrost włosa,
  • masować skórę głowy
  • po umyciu włosów polewać je zimną/chłodną wodą,
  • zrezygnować z używek
  • nie chodzić spać w mokrych włosach
  • smarować końcówki olejkami

Najlepsze odżywki na porost włosów

Na rynku są dostępne tysiące odżywek, masek, szamponów i sprayów, które mają wzmacniać włosy, pobudzać ich wzrost i regenerować je od nasady aż po końcówki.

1. Farmona, Jantar, Odżywka do włosów i skóry głowy- Zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące porost włosów, aktywny wyciąg z bursztynu, d`panthenol oraz witaminy A, E, F, H.
2. Elfa Pharm, Serum łopianowe przeciw wypadaniu włosów z aktywatorem wzrostu- Aktywne składniki Serum łopianowego przenikają do skóry głowy i odżywiają korzenie włosów, dzięki czemu poprawiają ich funkcje.
3. Efa, Green Pharmacy, Olejek łopianowy z czerwoną papryką- Dzięki regularnemu stosowaniu olejek wyraźnie wzmacnia osłabione włosy i stymuluje ich wzrost.
4. Farmona, Radical, Odżywka wzmacniająco-regenerująca do włosów zniszczonych i wypadających- Wcierka nie jest typowo przeznaczona przez producenta do stosowania w celu przyśpieszenia porostu włosów.
5. Joanna, Rzepa, Kuracja wzmacniająca- Specjalna formuła neutralizuje charakterystyczny zapach czarnej rzepy i zwiększa komfort stosowania.

Domowe sposoby na porost włosów

Odżywka do włosów przygotowana samodzielnie w domu może przynieść Ci tyle samo, a może nawet więcej korzyści niż produkty dostępne w drogeriach czy aptekach. Domowa odżywka do włosów to w stu procentach naturalny produkt, prosty w przygotowaniu, a niezwykle skuteczny i wydajny.

  • Sok z cebuli na porost włosów- Sok z cebuli jest bogaty w siarkę, która zwiększa produkcję tkanek kolagenowych, a tym samym przyspiesza wzrost włosów.
  • Płukanka z octu jabłkowego- delikatnie oczyszcza skórę głowy i utrzymuje w równowadze pH włosów, co przyspiesza ich wzrost.
  • Maseczka jajeczna- Zawierają duże białka, które pomagają w procesie tworzenia nowych włosów.
  • Kozieradka- środek, który jest stosowany na wypadanie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here