Odżywki do włosów po chemioterapii

Choroby nowotworowe są bardzo poważnym zagrożeniem dla życia człowieka. Ogromne znaczenie ma odpowiednia i błyskawiczna diagnoza, oraz jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Jedną z wielu metod leczenia jest chemioterapia, która niestety powoduje całkowite wypadanie włosów.
Osoby, które poddały się chemioterapii, muszą mieć przede wszystkim wsparcie.

Wypadanie włosów to najgorsza rzecz, która może przytrafić się kobiecie – pada przez to jej własna samoocena. Jedną z ważniejszych rzeczy jest uświadomienie, że łysienie to jest procesem przejściowym, koniecznym do wyleczenia się, i że włosy w późniejszym terminie z pewnością odrosną.

Po zakończeniu chemioterapii jest zalecana ochrona skóry głowy w lecie, oraz nie poddawanie się farbowaniu włosów w ciągu pół roku od zakończenia terapii. Czy powinniśmy stosować odżywki do włosów po chemioterapii? Na początku raczej nie. Powinniśmy się skupić na początku na odpowiedniej diecie, po którą powinniśmy się zgłosić do dietetyka. Sporządzi on jadłospis odpowiedni dla osoby chorej. Będzie on bogaty w białka, oleje oraz warzywa. Dobrym pomysłem jest także czerwone mięso oraz warzywa. Zdecydowanie niewskazane są owoce, soki cytrusowe, a także pomidory i ostre przyprawy. Taka dieta będzie idealna do wzmocnienia organizmu, i pozytywnie wpłynie na skórę.

W późniejszym okresie możemy sięgnąć po suplementy diety. Teoretycznie odżywki do włosów po chemioterapii mogą zaszkodzić, szczególnie to bogate w witaminę C. Na pewno możemy korzystać z suplementacji żelaza, jeżeli mamy stwierdzoną niedokrwistość u osoby chorej.

Najważniejsze: musimy pamiętać o tym, że używanie wszelkiej maści suplementów diety, preparatów ziołowych i preparatów wzmacniających powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Dlatego, jeżeli chcemy sięgnąć po jakikolwiek preparat na wzmocnienie włosów, ich porost, lub zapobiegający wypadaniu, koniecznie musimy zgłosić to lekarzowi i zapytać go o opinię, gdyż w skrajnym przypadku jesteśmy w stanie sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

www.enjoythelittlethings.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdżywka na włosy
Następny artykułOdbudowa włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here