olejek rycynowy

 Każda z kobiet marzy o to, by jej włosy były piękne, bujne, błyszczące i przede wszystkim modne. Na rynku dostępnych jest dużo drogich i niekoniecznie skutecznych kosmetyków. Jest jednak prostszy i o wiele tańszy sposób na poprawienie jakości swoich włosów. Jest im olejek rycynowy.

Olejek rycynowy – kosmetyk z wieloma, różnorodnymi zastosowaniami.

Olejek rycynowy posiada bardzo wiele różnorodnych zastosowań. Można nakładać go na rzęsy, co sprawi ich przyciemnienie oraz wydłużenie i spowoduje pobudzenie ich do szybszego wzrostu. Olejek rycynowy działa również w idealny sposób jako kosmetyk do pielęgnacji skórek w okół paznokci – powoduje on ich zmiękczenie i nawilżenie. Poza tym, jest on skutecznym lekarstwem na zapobieganie zmarszczkom, walkę z trądzikiem i wykazuje działanie zapobiegające występowaniu rozstępów. Olejek rycynowy można stosować również do pielęgnacji naszych włosów.

do czego możemy wykorzystać olejek rycynowy

W jaki sposób stosować olejek rycynowy, aby kuracja przynosiła oczekiwane efekty?

Stosowanie olejku rycynowego na włosy i skórę głowy, znane jest kobietom od wielu pokoleń. Jako kosmetyk, cieszy się on zainteresowaniem wielu pań, a jego skuteczność posiada dobrą opinią wśród użytkowniczek. Jego zastosowanie w pielęgnacji włosów i skóry głowy jest bardzo szerokie. Wśród jego właściwości możemy wymienić zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymulacje porostu nowych. Olejek rycynowy wpływa również na poprawę koloru włosów i sprawia, że ich odcień staje się głębszy oraz ciemniejszy. Olejek stosowany na końcówki włosów, zapobiega ich rozdwajaniu się. Poza tym, jest on skutecznym lekiem do walki z łupieżem, zwalcza suchość skóry oraz nawilża włosy, co poprawia ich kondycje i nadaje im świetny wygląd. Produkt ten można spokojnie stosować jako substytut drogich odżywek do włosów. Olejek rycynowy charakteryzuje się lepką i gęstą konsystencją, dlatego przed zaaplikowaniem go na nasze włosy, należy go rozcieńczyć pół na pół z olejkiem jojoba lub oliwą z oliwek. Przygotowany ekstrakt należy energicznie wmasować w skórę głowy, co pobudzi cyrkulację krwi oraz wzmocni cebulki włosów. Z naszego ekstraktu, można zrobić również maskę. W tym wypadku, należy podzielić nasze włosy na pasma i rozsmarowywać wywar na całej ich długości. Następnie naszą fryzurę trzeba przykryć czepkiem kąpielowym lub ręcznikiem. Wpływ ciepła sprawi, że nasza maska będzie wykazywać skuteczniejsze działanie.  Taką maskę powinno utrzymywać się na naszej głowie minimum dwie godziny a następnie zmyć ją delikatnie i bardzo dokładnie za pomocą szamponu. Dla wzmocnienia efektu, maskę można założyć tuż przed pójściem spać i zmyć ją z naszej głowy zaraz po przebudzeniu. Warto zaznaczyć, że olejek rycynowy wywiera negatywny wpływ na włosy mające tendencje do przetłuszczania się i może pogłębić problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here