Nie ma takiej możliwości, aby mieć cerę w dobrej kondycji bez jej właściwej pielęgnacji. Piękną i promienną twarz można uzyskać tylko wtedy, gdy stosuje się właściwe kosmetyki oraz specjalne rytuały pielęgnacyjne. Każda kobieta ma tego świadomość.

Podstawa to demakijaż

Pielęgnację cery zawsze rozpoczynamy od demakijażu. Nigdy nie kładź się spać w makijażu! To prawdziwe przekleństwo dla cery. Nie ma ona wtedy możliwości odpocząć. Kładąc się spać w makijażu odbierasz swojej twarzy taką możliwość. W dzisiejszych czasach nie ma żadnych problemów ze znalezieniem właściwych produktów do demakijażu. Oferuje je między innymi firma Oriflame. Wystarczy wejść na stronę pl.Oriflame.com, aby mieć dostęp do szerokiej gamy produktów do demakijażu.

Dobór właściwego kremu

Kolejnym etapem pielęgnacji jest wybór właściwego kremu dostosowanego do typu cery. Warto mieć krem zarówno na dzień, jak i na noc. Dzięki temu przez cały czas można będzie dbać o właściwe nawilżenie i odżywienie cery. Będzie ona nam za to na pewno bardzo wdzięczna.

Peelingi i maseczki

Podczas pielęgnacji twarzy nie należy także zapominać o peelingach i maseczkach. Są one ratunkiem dla cery. Pomagają pozbyć się martwego naskórka, a także łagodzą wszelkie zaczerwienienia i zmiany na skórze. Działanie peelingu jest czysto złuszczające. Oczyszcza on skórę pozbywając się z niej toksyn i wszelkich zanieczyszczeń. Natomiast maseczka, w zależności od rodzaju, nawilża cerę, odżywia ją, niweluje zaczerwienienia lub po prostu ma działanie relaksująco-wygładzające. W każdym razie, te dwa kosmetyki są podstawą pielęgnacji twarzy każdej kobiety, bez względu na wiek.

Filtry UV

Pamiętaj, że pielęgnacja twarzy jest ważna nie tylko w domu, ale także poza nim. Wychodząc na ostre słońce zawsze nakładaj na twarz kremy ochronne z dużymi filtrami. Skóra nie lubi ostrego słońca. Chroń ją jak najlepiej, a na pewno nie będą na niej widoczne oznaki starzenia oraz inne niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here