Planer

O tym, że planowanie zadań i obowiązków w organizerze pozwala bardziej efektywnie wykorzystywać czas, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak pamiętaj o tym, że Twoje plany mogą legnąć w gruzach już… na etapie planowania. Może się tak stać, jeśli wybierzesz niewłaściwy dla siebie planer. Co wybrać – planer dzienny czy planer tygodniowy? Który okaże się korzystniejszy przy Twoim trybie życia? Przekonaj się!

Planer dzienny i tygodniowy – dlaczego to tak ważny wybór?

Nie ma dwóch takich samych osób, a co za tym idzie – nie ma dwóch osób, które dokładnie tak samo spędzałyby każdy kolejny dzień. W zależności od tego, ile rzeczy musisz zapisać, żeby móc je swobodnie zrealizować, inny planer okaże się dla Ciebie skutecznym narzędziem. Tym samym zły wybór utrudni Ci skuteczne planowanie swoich działań, między innymi wskutek tego, że ciężko będzie Ci czytelnie rozpisać wszystkie obowiązki i zadania na jego stronach.

Planer dzienny – kiedy okaże się właściwym wyborem?

Planer dzienny to rodzaj organizera, w którym każdy dzień roku jest rozpisany na osobnej stronie. Tak szczegółowa rozpiska pozwoli Ci bardzo skrupulatnie zaplanować swój dzień godzina po godzinie – wszystkie zadania i obowiązki, spotkania, czas wolny czy nawet godziny poszczególnych posiłków. Jeśli zatem Twój codzienny terminarz jest tak napięty, że trudno byłoby Ci zrealizować każdy jego punkt bez szczegółowego rozpisania całego dnia, planer dzienny okaże się dla Ciebie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Planer tygodniowy w takim przypadku prawdopodobnie nie pozwoliłby Ci skutecznie zapisać wszystkiego, co masz do zrobienia w danym dniu. Powód jest prosty – znacznie mniej miejsca poświęconego na rozpiskę danego dnia. Jeśli zatem musisz szczegółowo planować każdy swój dzień, zdecyduj się na planer dzienny Make It Easy. Zachwyci Cię swoimi nie tylko jakością wykonania, ale też zawartością wielu kolumn i rubryk, które pomogą Ci jak najskuteczniej rozpisać każdy swój dzień.

Dla kogo planer tygodniowy?

W odróżnieniu od planera dziennego w planerze tygodniowym na dwóch sąsiadujących stronach rozpisany jest cały tydzień. Daje to oczywiście znacznie mniej miejsca na notowanie swoich rzeczy do zrobienia. Jednak nie jest to wcale wadą tego rozwiązania. Jeśli nie musisz notować każdego punktu swojego dnia, nie odbywasz codzienne ważnych spotkań, nie pilnujesz dokładnych godzin posiłków lub treningów, wystarczy, że zaplanujesz jedynie te najważniejsze wydarzenia. W takim przypadku zupełnie wystarczający okaże się dla Ciebie planer tygodniowy od Make It Easy.

Dlaczego warto planować?

Plan zapisany to plan zrealizowany – każdy zna to powiedzenie, ale dopiero wtedy, kiedy rzeczywiście zaczyna notować swoje zadania do zrobienia na papierze, docenia jego wartość. Planer pozwoli Ci dokładnie zarządzać swoim czasem, a skracająca się lista rzeczy do zrobienia na pewno zadziała na Ciebie motywująco, dodając Ci siły do działania.

Jednak co ważne, dzięki planowaniu zadań na papierze nic Ci nie umknie, a dwa spotkania przez omyłkę nie nałożą się na siebie w jednym terminie. Doceń efekty, jakie niesie efektywne planowanie czasu – klucz do sukcesu to właściwie dobrany planer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here