Już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej na lekcjach omawiana jest piramida zdrowego żywienia. Dzieci uczą się, jak ważna jest zbilansowana dieta. Z czasem jednak wielu z nas zapomina o tych zasadach. Wielu z nas wręcz nagminnie je łamie. A to przecież żywienie jest tym procesem, który determinuje nasze życie. To od żywienia zależy stan naszego zdrowia i możliwości funkcjonowania. Dlatego warto piramidę tą sobie przypomnieć.

Piramida żywieniowa – czyli co jeść aby być zdrowym

Węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy i minerały, to podstawowe elementy wymieniane w piramidzie. Ustawione stopniowo podpowiadają nam, czego potrzebujemy najwięcej, a czego mniej. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że zachowamy we wszystkim zdrowe proporcje, nad ułożeniem diety powinniśmy przysiąść. A jeśli sami mamy problem z ułożeniem dziennego menu, nie powinniśmy się zastanawiać, czy warto iść do dietetyka. Oczywiście, że tak. W końcu to on jest specjalistą w tym zakresie.

Dodajmy do tego trochę ruchu

Zdrowe odżywianie bez wątpienia to nie tylko kwestia zdrowia, ale również ładnej figury. A jeśli mimo wszystko w naszej figurze czegoś brakuje, jeśli mięśnie nie są tak wyraziste, jak byśmy tego chcieli, wówczas warto zastanowić się nad dołożeniem porcji ćwiczeń. I tutaj świetnym rozwiązaniem staje się deska – wyzwanie. To szalenie proste ćwiczenie, które angażuje niemal wszystkie partie mięśni. Nie poświęcaj dziennie wiele czas, można w miesiąc pięknie je wyrzeźbić i całkowicie odmienić swoją figurę.

www.portucale.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here