Poznawanie ludzi w sieci to coraz częstsza praktyka. Brak czasu, nie możność poznania kogoś w realu, czy też chęć bycia anonimowym sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na założenie konta na portalu randkowym. Grupa tych osób stale się powiększa, co więcej duża część z nich z portali randkowych korzysta regularnie. Umawianie się przez internet jest sposobem na poznanie miłości, rozrywką czy też chęcią zabicia czasu. Zobacz, jak korzystać z portali randkowych.

Portal randkowy, ale który?

Portali randkowych jest co niemiara. Działają one nie tylko jako strony www, ale również jako aplikacje na telefon, np. Tinder. Każdy z nich opiera się na podobnych zasadach, jednak można pomiędzy nimi zauważyć pewne różnice. W bogatej ofercie portali randkowych można wybrać te, które przeznaczone są do konkretnych grup społecznych. A więc w sieci można znaleźć portale randkowe dla chrześcijan, ateistów, te ekskluzywne i te masowe.

czy warto korzystac z portali randkowych

Decydując się założenie konta na portalu randkowym, warto zdecydować, który będzie tym najbardziej odpowiednim. Decyzja powinna być uwarunkowana tym, czego tak naprawdę oczekuje się po umawianiu się w sieci.

Portal randkowy – jak to działa?

Założenie konta na portalu randkowym rozpoczyna się od uzupełnienia profilu osobowościowego. Podaje się w nim podstawowe informacje o sobie, takie jak wiek, wykształcenie, wzrost, waga, kolor oczu i włosów zainteresowania, cechy osobowości. W profilu znajduje się również miejsce, w którym w kilku zdaniach można opisać siebie oraz przedstawić oczekiwania co do tego, kogo chce się poznać. Istotnym elementem jest też dodanie zdjęcia.

Jak korzystać z portali randkowych? Ostrożnie!

Aplikacje randkowe oczekują od swoich użytkowników podania bardzo dużej ilości danych, po których łatwo można zidentyfikować i odnaleźć daną osobą, dlatego też warto zastanowić się, ile chce się ujawniać o sobie. Na portalach randkowych najlepiej zasadę ograniczonego zaufania i wystrzegać się podawania każdej zagadniętej osobie swoich danych osobowych, adresu zamieszkania czy pracy, numeru telefonu lub prywatnego Facebooka. Lepiej jest zachować ostrożny dystans, dopóki nie będzie się miało podstaw do większego zaufania.

Stop – to tylko randka!

Nawiązując nowe znajomości, staraj się podchodzić do nich z otwartością, ale i rozwagą. Zbytnie rozemocjonowanie i tracenie głowy nie jest dobrą rzeczą. Pamiętaj, że w sieci każdy może być, kim chce, dlatego, dopóki nie poznasz drugiego człowieka, nie wiesz, czy pisze on o sobie prawdę, czy też nie. Pamiętaj też, że nawet umawiając się na randkę z sieci, nie oznacza, że ta osoba spełni twoje oczekiwania i przypadnie ci do gustu. Może się okazać, że rozmowa na żywo się nie klei i internetowy czar minął. Nie traktuj więc każdej internetowej randki jak spotkania z miłością swojego życia.

radki z sieci jaks ie umawia

Randka z internetu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa

Pamiętaj, że na portalach randkowych poznajesz zupełnie obcych ci ludzi. Jeżeli zdecydujesz się z nimi spotkać i porozmawiać koniecznie zachowaj zasady bezpieczeństwa. Najlepszym miejscem na internetową randkę będzie to publiczne. W trakcie spotkania nie pij za dużo i miej zawsze telefon pod ręką. Poinformuj też zaufaną osobę dokąd i z kim wychodzisz oraz o której planujesz wrócić.

Miłość przez internet uznawana jest za symbol naszych czasów. Wirtualne kontaktu coraz częściej zastępuje te realne. Duża część osób życiowego partnera szuka na portalach randkowych. Są też osoby, które na tego typu stronach szukają nowych znajomości. Jednak chcąc znaleźć jedno bądź drugie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z portali randkowych. Pozwoli to zachować bezpieczeństwo i uniknąć rozczarowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here