Praca w ciąży

Postanowiłam napisać na forum, ponieważ szukam wszędzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i prawda jest taka, że im więcej przeczytam na ten temat tym mniej wiem.
Przybliżę Wam trochę moją sytuację życiową, żebyście wiedzieli dokładnie w jakiej jestem obecnie sytuacji i jak mi ewentualnie pomóc.
Od roku szukałam pracy i na moje nieszczęście bezskutecznie, jednak cztery miesiące temu gdy już straciłam nadzieję, że uda mi się cokolwiek znaleźć los się do mnie uśmiechnął i jak by to powiedzieć „praca mnie sama znalazła”. Oczywiście w przenośni, bo tak naprawdę przyszła do mnie sąsiadka, że jej pracodawca poszukuje ekspedientki do sklepu monopolowego.
Więc zaczęłam pracę w sklepie, na początku dostałam umowę na okres próbny, na trzy miesiące, po skończonym wyżej wymienionym okresie, pracodawca przedłużył moją umowę na kolejne trzy lata z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Obecnie jestem już po miesiącu przepracowanym na tej umowie.
I właśnie tutaj zaczyna się mój problem, a dokładniej moja niewiedza, bowiem okazało się, że jestem w ciąży (z czego się oczywiście cieszę), jednak szczerze powiem, że była ona nie planowana. Po wizycie u lekarza i rozmowie z nim o warunkach mojej pracy, zalecił mi abym skorzystała z opcji, zwolnienia lekarskiego sto procent płatnego. Doradził mi taką opcję, ponieważ jak powiedział w pracy mam warunku, które niekorzystnie mogą wpłynąć na prawidłowy rozwój ciąży. Mam trochę obawy bo prawda jest taka, że nie wiem jakie przysługują mi prawa. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie czy można zwolnić kobietę w ciąży (w tym przypadku mnie). Nie znam dobrze mojego pracodawcę nie wiem jakim jest człowiekiem i jakie ma podejście do sprawy kobiet, które są w ciąży. Bardzo proszę o pomoc i radę, ponieważ nie wiem kiedy mogę przejść na zwolnienie lekarskie, czy po porodzie muszę od razu wrócić do pracy, czy pracodawca jest w stanie mnie przysłowiowo „zmusić” do powrotu, bo szczerze powiedziawszy wolałabym zostać przez pewien czas z maleństwem w domu. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

www.przedsiebiorczapani.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzystek
Następny artykułCzyrak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here