Praca w UK

W naszym życiu musimy podejmować wiele ważnych decyzji. Każdy w dzieciństwie marzył, aby już myć dorosłym, aby iść do pracy i cieszyć się wieloma przywilejami życia codziennego. Niestety życie nie jest tak proste jak nam się wydawało. Musimy borykać się z przeciwnościami lodu, z problemami życia codziennego. Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak trudne i uciążliwa może być biurokracja. Musimy dotrzymywać terminów, pisać różnego rodzaju wnioski czy pisma, które nierzadko przyprawia nam wiele kłopotu. Kto z nas nie cofnąłby się do beztroskiego życia dziecka, gdzie mogliśmy spędzić cały dzień na dworze bawiąc się z innymi w podchody czy w berka. Oczywistym jest, że życie było dużo prostsze. Teraz, jako dorośli, musimy znaleźć pracę, utrzymać rodzinę, wybudować dom. Często nasze plany ulegają zmianie. Marzyliśmy o karierze wielkiego sportowca, a w rezultacie jesteśmy po studiach związanych z finansami. Tylko od nas zależy jak będzie wyglądać nasza przyszłość i tylko my możemy podejmować tak ważne dla nas decyzje.
Polski rynek pracy może być wymagający. Pracodawcy często oczekują wykształcenia, doświadczenia, kursów, a przy tym pracownika młodego z pełną chęcią do pracy. Często żartujemy, że jest to niemożliwe, by pracownik posiadał wszystkie te cechy naraz. Najniższa krajowa w Polsce wynosi około 1650 zł. To dużo czy mało? Jeśli mielibyśmy utrzymać się sami, byłoby z nami źle.
Podliczając koszty: mieszkanie na obrzeżach miasta – 1400 zł,
wyżywienie – ok .400zł. Tutaj się zatrzymajmy. Dlaczego? Ponieważ w tej chwili już zabrakło nam na podstawowe wydatki. Oczywiście możemy wynająć mały pokój, ale co zrobić kiedy planujemy założyć rodzinę? Chcielibyśmy wybudować dom lub kupić własne mieszkanie?
Życie przeciętnego człowieka w Polsce może być bardzo ciężkie. Trudno jest utrzymać siebie na wysokim poziomie, nie mówiąc już o realizowaniu swoich marzeń. Jedynym wyjściem z tej sytuacji będzie kredyt. Kilkaset tysięcy, do tego oczywiście doliczane są odsetki. Warto tylko zauważyć, że nie każdy chce się wiązać tak duża odpowiedzialnością na całe życie. Jest to również pewnego rodzaju ryzyko, bo jeśli coś by nam się stało, kredyt będą musieli spłacać nasi najbliżsi. Jest to bardzo czarny scenariusz, ale musimy mieć wszystko na uwadze..
Bardzo dużo młodych osób wyjeżdża zagranicę. Jest to chyba dotychczas najlepsza opcja, aby móc realizować swoje cele i marzenia, bez zamartwiania się. Praca zagranicą ma swoje plusy i minusy.
Największym plusem są pieniądze, które są zdecydowanie większe w porównaniu do tych w naszym kraju. Niestety wszystko ma swoje wady, a w tym przypadku największą jest rozłąka z rodziną i znajomymi. Z pewnością znamy wiele rodzin, gdzie jeden rodzic pracuje zagranicą i przesyła pieniądze swoim bliskim w Polsce. Jest to bardzo smutne ze względu, że pieniądze muszą rozdzielać rodziny.
Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów są Wielka Brytania, Niemcy, Holandia czy Irlandia.
Możemy znaleźć w internecie wiele biur pracy, które oferują wyjazdy, a frazy typu praca UK czy praca zagranicą stają się coraz bardziej popularne.

www.inwestycyjnawolnosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here