Chociaż to w ciągu dnia pojawiają się głównie problemy, nie oznacza to, że w nocy nie ma ich w ogóle. Nawet podczas snu mogą pojawić się bodźce, które burzą jego jakość. A doskonałym tego przykładem są drgawki.

Drgawki podczas snu – co może być ich przyczyną?

Występujące w nocy drgawki mogą powodować dyskomfort zarówno u osoby śpiącej, jak i u tych, którzy śpią tuż obok. Ale nie tylko z powodu dyskomfortu warto poznać ich przyczyny. Drgawki takie mogą być bowiem oznaką choroby. U osób zdrowych pojawiają się jako reakcja organizmu na silne bodźce. Ale mogą też być symptomem poważnych chorób, jak choroba tętnic obwodowych, choroba Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane.

Ślinienie się w nocy – przyczyny i sposoby zapobiegania

Również ono może mieć dwojakie podłoże. U osób zdrowych jest typowym efektem złego ułożenia ciała podczas snu. Dlatego takie osoby muszą wypracowywać w sobie nawyk przyjmowania zdrowych pozycji podczas leżenia. Jeśli jednak przyczyną ślinienia jest cukrzyca, choroba tarczycy, czy stany zapalne w organizmie, wówczas należy leczyć źródło.

Problemy kobiece

Są takie problemy, które mogą dotknąć każdego, jak i takie, które są charakterystyczne tylko dla kobiet. Typowo kobiecym problemem pojawiającym się po porodzie naturalnym jest ubytek tkanki lub jej zwiotczenie, co zakłóca życie seksualne, a często też prowadzi do licznych infekcji układu moczowego. W tym przypadku najskuteczniejszym leczeniem jest perineoplastyka zabieg plastyki krocza. Potrafi on bardzo skuteczne poprawić komfort życia.

www.psfs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here