profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Każdy renomowany salon fryzjerski pracuje na najwyższej jakości produktach, tak aby klient był zadowolony. Oczywiste jest, że profesjonalny salon to nie tylko stylista czy fryzjer, który zna się na swojej pracy. Są to przede wszystkim odpowiednie kosmetyki, które dają gwarancję odpowiedniego efektu.

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

profesjonalne kosmetyki fryzjerskieProfesjonalne kosmetyki fryzjerskie przede wszystkim kupimy w hurtowniach kosmetycznych. Możemy je oczywiście kupić też w niektórych drogeriach. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę różnią się one często składem. Osoby związane z produkcją lub sprzedażą kosmetyków podkreślają, że nie zawsze ich cena jest związana z działaniem, częściej to cena za markę. Jeśli naprawdę zależy nam na najwyższej jakości kosmetykach fryzjerskich, to najlepiej będzie udać się do sklepu fryzjerskiego gdzie takie zakupimy. Jednak pamiętajmy, że ceny bardzo różnią się od tych drogeryjnych. Na przykład za szampon tej samej firmy różnica w cenie może wynosić dodatkowe 30zł.

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Ponieważ tak naprawdę tych kosmetyków jest całe mnóstwo i ciężko byłoby wszystkie wymienić to zajmijmy się tymi podstawowymi. Są to między innymi:

1. Farby fryzjerskie – profesjonalne, które przede wszystkim są wykonane w taki sposób, że podczas wnikania farby w głąb włosa, łuski włosów są rozchylone minimalnie, przez co pigment gdy już wniknie we włos kolor utrzymuje się dłużej, włos nie jest podatny na uszkodzenia.

2. Woda utleniona w kremie – jest to woda używana do farb, dodatkowo istnieją też takie procenty wody: 1,9%, 3%, 5,4%, 6%, 7,5%, 9%, 11,4%, 12%.

3. Olejki do farby i ampułki regenerujące- olejki do farby są to produkty, które dodaje się w celu ochrony skóry głowy oraz włosa, przed farbą, ampułki regenerujące, nawilżające, przeciw wypadaniu, przeciw przetłuszczaniu się włosów, przeciw łupieżowe. Bardzo często stosowane w salonach.

4. Maska do włosów- jest produktem, który ma za zadanie, w zależności od rodzaju nawilżenie, zregenerowanie włosa lub intensywną odbudowę spalonego zniszczonego włosa.

5. Rozjaśniacze do włosów – rozjaśniacze fryzjerskie są od 5 do mniej więcej 8 ton. Są przede wszystkim bardziej bezpieczne niż te zakupione w drogeriach za około 6 złotych.

6. Szampony – profesjonalne szampony do włosów charakteryzują się tym, że maja bardziej skoncentrowaną konsystencje przez co nie wielka ilość sprawia, że się bardzo pieni ale przede wszystkim po umyciu takim szamponem włosów, są one bardziej lśniące nawilżone, odżywione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here