Demakijaż jest podstawą pielęgnacji twarzy. Poprawnie wykonany jest doskonałą drogą do osiągnięcia zdrowej, pięknej i nieskazitelnej cery. Pełni rolę oczyszczającą i tonizującą. Jego niedokładne wykonanie skutkuje tym, że na twarzy mogą powstawać zaskórniki, rozszerzone pory oraz trądzik. Wynika to z tego, że pozostałe na skórze resztki kosmetyków utrudniają skórze oddychanie. Zobacz jak poprawnie wykonać demakijaż.

Skutki złego demakijażu

Kolorowe kosmetyki oraz kurz i brud z całego dnia osadzają się na twarzy, zatykają pory i obciążającą skórę, która nie może swobodnie oddychać. Demakijaż jest zabiegiem, który ma oczyścić twarz z zanieczyszczeń. Jego niestaranne wykonanie może skutkować podrażnieniem cery, jej zaczerwienieniem, a także swędzącymi i opuchniętymi oczami o poranku. W konsekwencji skóra twarzy może stać się przesuszona, ziemista i wysypana zaskórnikami. Do źle oczyszczonej cery nie będą te przenikać substancje odżywcze zawarte w stosowanych kremach.

Profesjonalny demakijaż. Krok 1: zmyj kolorowe kosmetyki

Profesjonalny demakijaż rozpoczyna się od zmycia kosmetyków kolorowych, czyli tych, którymi maluje się oczy oraz usta. W przypadku zastosowania do ozdobienia tych elementów twarzy, kosmetyków wodoodpornych, należy do demakijażu, zastosować płyn dwufazowy. Zwykłe kosmetyki kolorowe można zmyć tłustym kremem, którym nasącza się wacik kosmetyczny lub specjalnymi mleczkami do demakijażu, które dostępne są w płynie oraz żelu.

jak wykonac demakijaz

Zmywając cienie i inne kolorowe kosmetyki z oczów należy robić to bardzo delikatnie. Najlepiej jest przyłożyć wacik do powieki na kilkanaście sekund i poczekać aż preparat rozpuści kolorowy kosmetyk. Następnie delikatnie zmyć pozostałości kosmetyku przemywając powiekę od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Tusz do rzęs należy zmywać ruchami pionowymi, a pod dolne rzęsy podłożyć chusteczkę, wyeliminuje to efekt tzw. pandy.

Profesjonalny demakijaż. Krok 2: oczyszczenie twarzy

W drugim kroku profesjonalny demakijaż obejmuje oczyszczenie twarzy. W tym celu należy umyć ją odpowiednim kosmetykiem – żelem lub mleczkiem połączonym z wodą. Na tym etapie demakijażu można zastosować również peeling do twarzy. Mleczko lub żel należy dobrać do rodzaju cery.

Profesjonalny demakijaż. Krok 3: tonik

Po zmyciu kolorowych kosmetyków i oczyszczeniu twarzy  w demakijażu przychodzi pora na przywrócenie skórze naturalnego pH oraz usunięcie ostatnich resztek makijażu. Kosmetykiem dedykowanym temu etapowi demakijażu jest tonik. Należy nałożyć go na wacik, którym przeciera się skórę. Czynności należy powtarzać tak długo, aż wacik będzie zupełnie czysty. Tonizacja skóry chroni ją przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami, odświeża naskórek oraz pozwoli pozbyć się efektu jej ściągnięcia.  Podobnie jak w przypadku żeli i mleczek myjący tonik powinien być dobrany do rodzaju cery.

profesjonalny demakijaz jak go wykonaac

Profesjonalny demakijaż. Krok 4: pielęgnacja

Ostatnim etapem demakijażu jest pielęgnacja cery. Opiera się ona na nałożeniu kremu do twarzy, kremu pod oczy i serum do rzęs.

Kiedy wykonywać demakijaż?

Podstawą jest wykonanie profesjonalnego demakijażu przed pójściem spać, jednak kosmetolodzy polecają również wykonanie go rano. Poranny demakijaż ma na celu oczyszczenie twarzy z nadmiaru substancji nawilżających powstałych po kremie oraz zanieczyszczeń i sebum gromadzących się w nocy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here