Przetłuszczające się włosy szampon

Kiedy nasze włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać, popełniamy zazwyczaj jeden z największych błędów – myjemy je częściej. Sprawiamy wtedy, że produkowane sebum jest wypłukiwane do tego stopnia, że gruczoły łojowe pobudzone są do zwiększenia produkcji i tak błędne koło się zamyka. Pamiętaj, że częste mycie może pogorszyć sytuację. Co więc zrobić? Przed wszystkim należy zakupić odpowiedni szampon do włosów przetłuszczających się, ale również sprawdzić, czy nasze zachowania i czynności nie przyczyniają się do powiększania uporczywego problemu.

Przyczyny przetłuszczania się włosów

Jest wiele przyczyn, na które nie mamy wpływu, takie jak na przykład choroby immunologiczne lub problemy z hormonami. Jednak warto zwrócić uwagę na naszą dietę. Jeśli jest obfita w tłuszcze, należy zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych i dodać do pisłków więcej wartościowych składników, bogatych w witaminy i minerały. Przetłuszczającym się włosom nie służy także wysoka temperatura, dlatego należy unikać suszenia czy przebywania w saunie, a podczas mycia spłukiwać włosy letnią, a nie gorącą wodą.

Działanie szamponu do włosów przetłuszczających się

Specjalne formuły w tego typu szamponach mają za zadanie oczyszczać włosy i wchłaniać nadmiar sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia. Składniki, takie jak pantenol, cynk, ekstrakt z szałwii lekarskiej, ekstrakt z cedru czy z nagietka, odblokowują pory i regulują wydzielanie sebum, Pantenol nawilża skórę głowy, regeneruje naskórek i łagodzi podrażnienia. Włosy są oczyszczone i wzmocnione, dzięki czemu wyglądają świeżo, są gładkie i mają połysk.

Ranking szamponów do włosów przetłuszczających się

1. Herbal Care, szampon ziołowy – pod wpływem jego działania reguluje się praca gruczołów łojowych, wzmacniają się cebulki, a włosy chronione są przed działaniem czynników zewnętrznych.

2. Apteczka Agafii, szampon dermatologiczny do włosów tłustych – zmniejsza nadaktywność pracy gruczołów łojowych, nawilża skórę głowy, nie podrażnia, ma lekką konsystencję.

3. Make Me Bio – szampon oczyszczający do włosów tłustych, który zawiera w swoim składzie białą glinkę, borówkę, łopian, rozmaryn i miętę. Reguluje poziom sebum, odżywia cebulki i pielęgnuje włosy.

www.inaczejmowiac.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here