Jak przygotować dziecko do szkoły

Rozpoczęcie nauki to szczególnie ważny moment dla dzieci zaczynających dopiero przygodę ze szkołą. Towarzyszą temu ogromne emocje nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. Jak zatem przygotować naszą pociechę do szkoły? W poniższym tekście podpowiadamy kilka kwestii. Ciekawi? Zapraszamy do lektury!

Postawa rodzica najważniejsza!   

O tym, jak dziecko podejdzie do szkolnego obowiązku w dużej mierze decyduje postawa rodziców. Stres towarzyszy naszym dzieciom w różnych momentach życia, ale podczas wchodzenia w zupełnie nowe środowisko jest naprawdę wysoki. Musimy pomóc naszym pociechom przejść ten etap.    

Pierwsza wycieczka do szkoły  

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego warto wybrać się z naszym dzieckiem na pierwszą wizytę w szkole. Odwiedźmy salę przyszłej klasy naszej pociechy, szatnię, bibliotekę i salę gimnastyczną. Fajnie jest także zabrać przyszłego ucznia na plac zabaw i trochę się na nim pobawić. Ważna jest także szczera rozmowa, o tym czego dziecko się obawia, co mu się spodobało podczas tej wizyty.    

Nastawienie i wspomnienia  

Warto z naszym dzieciakiem siąść i powspominać nasze szkolna lata. Opowiedzieć kilka śmiesznych historyjek, powspominać zabawy z rówieśnikami i szkolne wycieczki. Pooglądajmy z nim zdjęcia z tego okresu.     

Przede wszystkim szkołę trzeba przedstawić jako fajną, wesołą przygodę. Pod żadnym pozorem nie można straszyć pociechy czy zdradzać naszych obaw, że sobie nie poradzi z niektórymi obowiązkami. Bezwzględnie nie można także źle wyrażać się o nauczycielach czy przyszłych rówieśnikach. Starajmy się, żeby nasze dziecko nie słyszało, że początek edukacji to koniec jego beztroskiego dzieciństwa. Nie straszmy obowiązkami związanymi z odrabianiem lekcji. To wszystko niczego dobrego nie przyniesie, a wywoła wiele obaw w dziecku.   

Wspólne zakupy  

Postarajmy się, żeby nasze dziecko z obowiązkiem szkolnym wiązało przyjemne wspomnienia. Z tego względu wybierzmy się na wspólne zakupy wyprawki. Pozwólmy przyszłemu uczniowi samodzielnie wybrać zeszyty z jego ulubionymi postaciami z bajek czy kredki i długopisy. To sprawi mu ogromną frajdę.  

Finansowanie przygotowania do szkoły  

Nasza pociecha idzie do szkoły… Nie tylko jej, ale także nam rodzicom towarzyszą silne emocje. Od ekscytacji po strach. Chcemy jak najlepiej przygotować nasze dziecko do szkoły. Konieczne jest zakupienie podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych. I tutaj pojawia się problem. Otóż nie mamy wystarczających środków pieniężnych, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocne mogą okazać się pożyczki online. Ich główne zalety to szybka dostępność i spłata w niewielkich ratach dopasowanych do naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości, szczegóły poznasz na stronie www.proficredit.pl/pozyczki-online. Z tego względu spokojnie usiądźmy i przeanalizujmy, czy pożyczki online nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego. Każde zobowiązanie warto zaciągać z głową!  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here