refleksy na czarnych włosach

Refleksy na włosach stały się ulubionym „dodatkiem” do koloryzacji kobiet o ciemnych włosach, ważne jest aby dobrać taki odcień pasemek, które podkreślą i uwydatnią naturalny kolor włosów. Ciemne włosy w odróżnieniu od jasnych bez wątpienia są grubsze i mniej podatne na zniszczenia. Ich struktura jest bogatsza w pigment i odporniejsza na utratę koloru. Dzięki temu łatwiej je pielęgnować. Refleksy są oczywiście rodzajem pasemek, ale bardzo cienkich i delikatnych, różniących się od koloru bazowego jedynie o jeden lub dwa tony. Ten sposób zagwarantuje nam efekt włosów naturalnie rozjaśnionych słońcem.

refleksy na czarnych włosachRefleksy we włosach

 • Refleksy na włosach idealnie współgrają z lekko wymodelowaną fryzurą w stylu „dużych fal” – w ten sposób jeszcze bardziej widoczna będzie na włosach swoista „gra świateł”.
 • W związku z tym, że refleksy można porównać do „efektu słońca” na włosach, będą one doskonałym dopełnieniem naszych letnich stylizacji.
 • Refleksy można zrobić na każdym poziomie włosów – to znaczy zarówno na ich całej długości, jak i od połowy głowy.
 • Refleksy najlepiej wyglądają przy fryzurach bez grzywki – wykonane tuż przy twarzy będą przynosić widoczny efekt rozświetlenia cery, podkreślając naturalne rysy twarzy.
 • Po koloryzacji włosów pamiętaj o ich właściwej pielęgnacji – przy refleksach musimy zadbać o to, by włosy były dobrze nawilżone i błyszczące. W innym przypadku efekt rozświetlenia nie będzie tak dobrze widoczny.

Jak zrobić refleksy na ciemnych włosach

 • Blond refleksy to niezawodny i bardzo modny dodatek ciemnych fryzur. Koloryzacja ta, ma na celu rozświetlenie fryzury i nadanie jej wizualnej objętości.
 • Jeśli chcesz zrobić pasemka na włosach krótkich lub półdługich, najlepiej jest robić to za pomocą czepka do pasemek.
 • Dzięki małej różnicy w odcieniach ewentualne niedociągnięcia nie będą bardzo widoczne.
  Im bardziej włosy są przetłuszczone, tym lepiej. Ta naturalna ochrona sprawi, że włosy będą bardziej odporne na substancje chemiczne zawarte w farbie.
 • Zrobienie pasemek na całej głowie jest bardzo czasochłonne, dlatego należy co pewien czas sprawdzać, czy nie upłynął czas schnięcia farby tych pasemek, które robiliśmy jako pierwsze.
 • Zmyj dobrze farbę z włosów. Użyj odżywki do farbowanych włosów, która zapobiega utracie koloru.

Żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej, należy używać specjalnych szamponów i odżywek. W drogeriach dostępne są specjalne kremy pomagające w uzyskaniu efektu refleksów. Warto jest się w takie zaopatrzyć włosy dzięki nim będą na pewno zdrowsze i lśniące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here